ישראלי נהרג במהמות בקזחסטן – הממשלה נערכת להגביל תפוסה בחנויות גדולות | כותרות השבת

לבן קוג׳יאשוילי, ישראלי בן 22, נהרג אתמול בערב מירי בעיר אלמהטי בקזחסטן כחלק מהמהומות האלימות במדינה. לבן (levan kogeashvili) התגורר בקזחסטן בשנים האחרונות, בשביל ללמוד רפואה, התחתן שם ונולד לו בן לפני כ-8 חודשים.

משרד החוץ, באמצעות המחלקה לישראלים בחו״ל באגף הקונסולרי ושגרירות ישראל בקזחסטן, עומד בקשר עם הוריו הנמצאים בקזחסטן ומשפחתו בארץ, ומסייע בהעברת הגופה לקבורה בישראל. משרד החוץ משתתף באבלה הכבד של המשפחה.


משרד החוץ מבקש להסב את תשומת ליבו של הציבור לאזהרת מסע שפורסמה ביום חמישי בעקבות המהומות בקזחסטן.

תצפיות צה"ל זיהו במהלך הלילה מספר חשודים שניסו להבריח סמים משטח מצרים לשטח ארצנו במרחב החטיבה המרחבית "פארן". כוחותינו פעלו לסיכול ההברחה ותפסו כ-100 ק״ג שהועברו למשטרה.

כוחות המשטרה הפלסטינים עצרו את בנו של המחבל זכרייא זביידי, מה שהוביל למהומות גדולות בג'נין. במהלך היום הוא שוחרר ונשקו הוחזר לו.

פאדל בריה (20) נהרג אמש כשרכב על אופנוע ונפגע מרכב בכביש 4, סמוך לפוריידיס שבאזור זכרון יעקב. פרמדיקים של מד"א שהוזעקו לזירת פינו לבית החולים רמב"ם בחיפה חמישה פצועים מהרכב – בהם ילד בן 4 במצב קשה עם חבלת ראש. מצבם של ארבעת הפצועים האחרים קל.


צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

גבר כבן 40 נפצע קשה בתאונה בין רכב פרטי לאופנוע בכביש 721 סמוך לבית אורן לכיוון צומת דמון. חובשים ופראמדיקים של מד"א פינו אותו לבי"ח רמב"ם.

צעיר כבן 19 נפצע באורח קשה וצעיר נוסף באורח קל בהתנגשות רכבם בעץ בדרך משה פלימן בחיפה. חובשים ופראמדיקים של מד"א פינו אותם לבי"ח רמב"ם.

בפני השרים תעלה מחר להצבעה הצעה שמבטלת למעשה את התו הירוק בקניונים, בחנויות הרחוב ובמרכזי הקניות – ותנהיג תו סגול מחמיר שכולל הגבלת תפוסה בהתאם לשטח החנות (למעט חנויות מזון ופארם).

מתווה הבדיקות החדש נכנס לתוקפו החל מהיום לפיו רק בני 60 ומעלה או כאלה עם מחלות רקע יוכלו לבצע בדיקת PCR, שאר הציבור יבצע בדיקות ביתיות.

החל ממחר ייכנס לתוקף המתווה החדש במערכת החינוך שיכלול ביטול מודל הרמזור וכן לא תתקיים למידה מרחוק. במקרה של חשיפה לחולה מאומת יאלצו להתנהל כמו שאר המשק הפועל.

כ-150 אלף מטיילים יצאו אל שמורות הטבע והגנים הלאומיים. אדר סטולרו ממונת קהילה במחוז מרכז רשות טבע והגנים. בין האתרים הבולטים: הגן הלאומי ירקון תל אפק עם כ5000 מבקרים, הגן הלאומי קיסריה עם כ 3200 מבקרים, הגן הלאומי מגדל צדק ושמורת הטבע הבניאס עם כ 2800 מבקרים בכל אחד מהאתרים.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: