תגובות

לאחר שהממשלה לא רצתה לאשר תקציב: הילולת הבבא סאלי התקיימה – אך שונה מבכל שנה

מאות שוטרים החל מכניסה לעיר נתיבות פעלו לאבטחת הסדר באירוע הילולת הבאבא סאלי זצ"ל.

מי שמגיע לפקוד את ציון הבבא סאלי יודע על השוק וההמולה סביב מתחם הציון שמקימים שם
השנה זה לא היה. עקב הנחיות המשטרה. מחסומי לחץ נפרסו בכל מתחם הציון


לקראת אמצע הלילה החל התפרויעות מצד הקהל. המשטרה דיווחה שעצרה 13 עצורים בגין הפרות סדר. במשטרה התייחסו לטענות כי השוטרים במקום נהגו באלימות ללא שיקול דעת כלפי ההמונים שביקשו להתפלל על הציון הקדוש: "הסרטונים המופצים מוצאים מהקשרם ולא אירעו פריצות מחסומים. ההערכות המשטרתית במקום נמשכת תוך גילוי אפס סובלנות להפרת הסדר והאלימות".

בכניסה למתחם נערך ויסות קהל לשרוולי המתנה המחולקים לקבוצות שיכנסו למתחם סביב ״הציון״, ל 7 דקות בלבד. במהלך האירוע לא הותר כניסת קהל לתוך הציון אלא במתחם סביבו


המשטרה פרסמה הנחיות למשתתפים: "על מנת לאפשר קיום האירוע, תוך שמירה על בריאות החוגגים, תותר כניסה למקום לבעלי תו ירוק או בדיקה קרונה בתוקף. יש לבצע את הבדיקות בטרם הגעה לאירוע, ויש להכין ולהציג התיעוד בכניסה.במהלך השהיה באזור יש לעטות מסכות".


אמש שרת הפנים איילת שקד ביקרה במתחם קבר הבבא סאלי זצ״ל לרגל ההילולה יחד עם ראש עיריית נתיבות, יחיאל זוהר. שרת הפנים, איילת שקד אמרה במקום:
״בעקבות דרישות בטיחות מחמירות לקיום ההילולה המסורתי של הבבא סאלי זצ״ל שמתקיימת מידי שנה, משרד הפנים נרתם והעביר 700,000 אלף ש״ח כדי שההילולה תתקיים כסדרה ולפי כל דרישות האבטחה.
ראש העיר לקח על עצמו לנהל את האירוע המורכב הזה ואני מקווה ומאמינה שהמתפללים הרבים ישמעו להנחיות הבטיחות והנחיות הקורונה״."

אלימות קשה של השוטרים בהילולת הבאבא סאלי זצ"ל – מעל 12 נעצרו. תיעודים נוספים.השנה לא היתה המולה רבה סביב מתחם הציון המשתתפים בארוע התפללו והעתירו בזכות הצדיק המשטרה למדה לקח מאסון מירון. כך שהוצבו מאות שוטרים וסדרנים לאבטח את הילולה הגדולה
עד לעת עתה הארוע עבר בהצלחה למעט ההמולה סביב המחסומים בשעות הקטנות של הלילה.

(קרדיט צילום: דוברות המשטרה/דודי בן חמו – חדשות כל העולם)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: