תגובות

תאונה קטלנית: 8 הרוגים ושני פצועים קשה ובינוני בתאונה בין משאית לרכב בבקעת הירדן

צוותי הרפואה העניקו סיוע ראשוני לאחר חילוץ מורכב בזירת תאונה קשה בכביש 505 סמוך לצומת פצאל.

תיעוד רגע התאונה. צילום מחלקת ביטחון מ.א בקעת הירדן.

בשעה 15:09 התקבל דיווח על תאונת דרכים בין משאית לרכב בכביש 90 בחיבור עם כביש 505 לכיוון מעלה אפרים: סה"כ בתאונה 10 נפגעים פלשתינאים. חובשים ופראמדיקים של מד"א בסיוע כוח רפואה של צה"ל קבעו את מותם של 7 פצועים ופינו לבי"ח במסוקים 3 פצועים, בהם צעיר כבן 18 במצב קשה עם פגיעה רב מערכתית במסוק מד"א לבי"ח הדסה עין כרם, גבר כבן 20 במצב קשה עם פגיעה רב מערכתית וגבר כבן 35 במצב בינוני חבלות בפלג גופו העליון במסוק צבאי. מותו של פצוע נוסף נקבע בבית חולים.


צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

בעקבות התאונה הקשה, אבו מאזן הכריז על יום אבל מחר ברשות הפלסטינית.

שמונת ההרוגים בתאונה הקטלנית בכביש 90.

פראמדיק מד"א יונתן שנבאי: "כשהגענו למקום המראה היה מזעזע. ראינו משאית ורכב פרטי מעוך בצד הכביש. 10 פצועים, מהם 7 נפגעים במצב אנוש היו חלקם מחוץ לרכב וחלקם לוכדים ברכב. עשינו מיון ראשוני מהיר במקום וביצענו בדיקות רפואיות, יחד עם כוח רפואה של צה"ל הענקנו טיפול רפואי וביצענו פעולות החייאה שבסופן נאלצנו לקבוע את מותם של 7 מהנפגעים. צעיר כבן 18 ששכב על הכביש וסבל מפגיעה רב מערכתית הועבר למסוק מד"א שנחת במסלול המירוצים ופונה במצב קשה לבי"ח הדסה עין כרם כשהוא מורדם ומונשם. צעיר כבן 18 במצב קשה שסבל מפגיעה רב מערכתית קשה וגבר כבן 30 במצב בינוני פונו במסוק צבאי לבי"ח."


קרדיט: כבאות והצלה לישראל מחוז יו"ש.

להב האדי אבו זלף מפקד המשמרת תחנה אזורית שומרון בכבאות סיפר: "עם קבלת הדיווח במשל"ט יו"ש על התאונה הקשה הוזנקו צוותים רבים מתחנה אזורית שומרון. הצוות הראשון שהגיע לאירוע דיווח על זירה קשה ומורכבת, על מספר רב של נפגעים מחוסרי הכרה אשר שניים מתוכם לכודים ברכב. לאחר ביצוע הערכת מצב ראשונית ותעדוף החילוץ החלו לוחמי האש בביצוע פעולות חילוץ בעזרת כלים הידראוליים.
פעולות החילוץ ארכו זמן רב עקב אופי הפגיעה ברכב, ואופי הפגיעה בנוסעיו. עוד אוסיף ואומר שזו מבין התאונות הקשות שראיתי וחוויתי, מדובר בזירה קטלנית ובלתי שגרתית."

מפקד המשמרת של תחנה אזורית שומרון, להב האדי אבו זלף מספר מזירת האירוע.

מילה ליאני מתנדבת זק״א מחוז ש״י: ״מדובר בתאונה חזיתית בין משאית לרכב הסעות, הייתי סמוך לזירת התאונה, כשהגעתי למקום ראיתי המולה רבה מאוד, חלק מנוסעי הרכב ההסעות שכבו על הכביש כשהם ללא סימני חיים, כוחות הכיבוי פעלו במקום לחלץ פצועים נוספים שנלכדו בתוך הרכב. לצערי צוותי מד״א נאלצו לקבוע את מותם של 7 פצועים במקום, 2 פצ׳ במצב אנוש ופצ׳ נוסף בינוני פונו לביה״ח. צוות זק״א מחוז ש״י מטפלים בכבוד המת בזירת התאונה הקשה.

צילום: דוברות איחוד הצלה.

משה עורף חובש איחוד הצלה מסר: "מדובר בתאונה עם מעורבות רכב פרטי שהסיע 10 נוסעים ומשאית. למרבה הצער שבעה צעירים ששהו ברכב נהרגו. כמו כן בסיוע צוותי רפואה של צה"ל הענקנו בזירה סיוע רפואי לשני צעירים במצב אנוש ולפצוע נוסף במצב בינוני שפונה במסוק של צה"ל לבית החולים. כוחות כיבוי פעלו בזירה לחילוץ הלכודים".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: