המאבק על חומש מחריף: ראש מועצת שומרון יוסי דגן יקים אוהל מחאה מול משרד ראש הממשלה

ראש מועצת שומרון יוסי דגן יקים אוהל מחאה בדרישה שלא להרוס את ישיבת חומש: "אי אפשר לשבת בבית כשהממשלה מבקשת לתת פרס לטרור – האחריות על ראש הממשלה"

ראש המועצה האזורית שומרון הודיע כי יפתח מחר בבוקר אוהל מחאה מול משרד ראש הממשלה, וזאת כמחאה על הכוונה להרוס את ישיבת חומש מייד בתום השלושים לרצח יהודה דימנטמן ובדרישה להסדיר את ישיבת חומש כמענה לרצח

הסיבה לפתיחת אוהל המחאה היא שממשלת ישראל הרסה פעמיים מבנים בחומש. בפעם הראשונה לפני מייד אחרי השבעה הרסו מבנים ואת מיכלי המים ובפעם השניה אתמול כשהרסו מבנים אוהלים וניתקו את החשמל מהישיבה.


"אנחנו לא יכולים להמשיך לשבת בבית, כאשר הממשלה הזו בוחרת להרוס בתי יהודים במקום לטפל בטרור

מדינת ישראל החליטה לתת פרס לטרור. בזמן שאנחנו סופרים פיגוע אחרי פיגוע. בזמן שהוריו של יהודה דימנטמן הי"ד ואשתו הצעירה עדיין לא מעכלים את הדבר הנורא הזה,
באותו שבוע שבו ממשלת ישראל רוצה להעביר את חוק החשמל ולאשר חיבור חשמל למאחזים הלא חוקיים ולבניה הלא חוקית בנגב, באותו שבוע הממשלה הזו הרסה את החשמל של הישיבה בחומש, לאן נוליך את החרפה?

הממשלה מבקשת לתת פרס לטרור. להרוס את ישיבת חומש במקום את בתי המחבלים. ואנחנו לא ניתן לזה לקרות. אנחנו נשב כאן, בקור, בגשם. עד שהממשלה הזו, וראש הממשלה יתעשתו ויגיד די. ראש הממשלה נפתלי בנט, זו אחריות שלך. זה קורה במשמרת שלך. ואנחנו דורשים לעצור את אובדן העשתונות הזה. כאשר הממשלה בוחרת לפעול כנגד הקורבנות ולא כנגד המחבלים"

מישיבת חומש נמסר: "ישיבת חומש מודה ליוסי דגן על השותפות בהובלת מאהל המחאה, בזמן שהלימוד בחומש נמשך, וקוראת להמונים להצטרף למאבק על חומש בחומש או יחד עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן, רבנים, חברי כנסת ופעילי ימין נוספים בירושלים".

כזכור לפני כחודש נרצח בפיגוע ירי, כשהיה בדרכו מישיבת חומש לביתו, הצעיר יהודה דימנטמן. מייד לאחר השבעה הובילה אלמנתו של יהודה יחד עם ראש מועצת שומרון למעלה מ 20,000 בני אדם לחומש בגשם שוטף. כמחאה על הכוונה להרוס את הישיבה. ביום ראשון השבוע עלו 7 חכים, נציגי שדולת חומש תחילה בראשותו של יולי אדלשטיין, שיחד עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן והרב אלישמע כהן סיירו במקום. שדולת חומש הוקמה עי יולי אדלשטיין ומונה כבר למעלה מ 40 חברי כנסת, בהם חכים רבים מהקואליציה. אתמול בבוקר, הרסו כוחות משטרה את חיבור החשמל של ישיבת חומש והרסו מבנים בהם התגוררו משפחות.


(קרדיט: מועצה אזורית שומרון).


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: