תגובות

מסוק צבאי התרסק מול חופי חיפה: שני קצינים נהרגו – קצין סיור נפצע בינוני | תיעוד

מסוק מסוג 'עטלף' של חיל הים התרסק מסיבה לא ברורה קצת אחרי השעה 21:00 מול חופי חיפה. הטייס אותר תוך זמן קצר והוא פונה במצב בינוני לבית החולים רמב"ם. אחרי חיפושים, שני טייסי חיל האוויר, חולצו מהמים ותוך זמן קצר נקבע מותם.

אזרחים שהיו סמוך למקום תיעדו את הרגעים שלאחר הנפילה ואת בהלה שהייתה במקום.


צוותי החילוץ מפנים את שברי המסוק.

במהלך החיפוש, כוחות גדולים סרקו במקום בעזרת פצצות תאורה. בעקבות האירוע החריג כוחות רבים היו ערוכים בבית החולים רמב״ם.

רגע התרסקות המסוק. קרדיט: עמיאל טסמה.

ראש הממשלה נפתלי ‏בנט, שר הביטחון בני גנץ ושר החוץ יאיר לפיד, קיבלו עדכונים במליאת הכנסת.

מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, הורה על קרקוע מערך ה״עטלף״ וכן הורה על עצירת טיסות אימונים בחיל האוויר.

בנוסף, מינה מפקד חיל האוויר צוות חקירה בראשות אלוף משנה ט'.

מדובר צה"ל נמסר: "מסוק ימי מסוג ״עטלף״ פגע במים אמש (ב׳) במסגרת טיסת אימונים, סמוך לחופי חיפה. על המסוק היו שלושה אנשי צוות, קצין סיור מוסק ושני טייסים.


אנשי צוות המסוק חולצו על ידי לוחמי ילת״ם, לוחמי שייטת 13, לוחמי 669 וכוחות שיטור ימי שהעניקו לטייסים טיפול ראשוני. קצין הסיור נפצע באורח בינוני ופונה לבית החולים. לאחר מאמצי החייאה נקבע מותם של שני הטייסים.

הודעה נמסרה למשפחות, צה"ל משתתף בצערן וימשיך ללוותן."

ד"ר האני באחוס, מנהל המחלקה לרפואה דחופה בקריה הרפואית רמב"ם מעדכן על מצב הנפגע.

ראש הממשלה, נפתלי בנט: "זהו לילה עצוב מאוד. בשם אזרחי ישראל, אני מבקש לשלוח תנחומים מעומק הלב למשפחות ההרוגים בתאונת המסוק, והחלמה מהירה לקצין הפצוע. טייסי חיל האוויר שנפלו בתאונה היו מטובי בנינו. עם ישראל לא ישכח את תרומתם, לילה ויום, לביטחון המדינה. יהי זכרם ברוך".

שר הבטחון בני גנץ: "‏מבקש למסור תנחומים מעומק הלב למשפחות ההרוגים בתאונת המסוק ורפואה שלמה לפצוע. שוחחתי עם הרמטכ"ל, ואני מבטיח שצה"ל יתחקר את האירוע ויפיק את הלקחים הנדרשים. אני מבקש להודות לכוחות החילוץ שפעלו במהירות ובתנאים לא פשוטים כדי לאתר את צוות המסוק."

נשיא המדינה יצחק הרצוג: "הלב הלאומי והפרטי כואב ודואב הבוקר בשל אסון התרסקות מסוק צה"ל אמש. אני שולח תנחומים מעומק ליבי למשפחותיהם של סא״ל ארז שחייני ורס״ן חן פוגל ז״ל ומאחל החלמה מהירה לאיש הצוות הפצוע. אני מבקש להודות לכלל הכוחות על המאמצים המשותפים במשימת איתור וחילוץ הנעדרים במהלך הלילה."

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר: "ברוך דיין האמת. צער כבד על לכתם של טובי בנינו טייסי חיל האוויר העושים לילות כימים להגן על בטחון תושבי מדינת ישראל בים באוויר וביבשה. משתתף בצערן של המשפחות על אבדן יקיריהן. מי יתן ולא ידעו יותר צער ולא יוסיפו לדאבה עוד. בהזדמנות זאת אני קורא לכל תושבי מדינת ישראל לשאת תפילה מעומק הלב לרפואת הפצוע ששוהה בבית החולים."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: