תגובות

בני גנץ: "התאכזבתי משרים שמדברים מפוזיציה פוליטית – בחדרי חדרים הם מדברים אחרת"

שר הביטחון בני גנץ התייחס בפתח ישיבת הסיעה לסוגיית הקורונה ואמר: "צה"ל נערך לתמיכה מלאה בבתי החולים – גיוס מחודש של החיילים המשרתים בבתי החולים בתפקידי מנהלה, גיוס של מאות חובשים לסיוע במאמצי החיסונים ובמקרה הצורך – תמיכה במאות מאושפזי בית בקהילה. במקביל – פיקוד העורף נערך גם לסיוע למוסדות הגיל השלישי".

בנוגע למצב הביטחוני בעזה ובאיו"ש: "כפי שאנו מגיבים על שיגור בלוני תבערה, אנחנו נגבה מחיר ונבהיר לאויבינו שעל "טעויות" משלמים – כך שידאגו שהן לא יחזרו. אנחנו נמצאים עדיין בדריכות ביהודה ושומרון, שם כוחות צה"ל פרוסים ומונעים מחוליות טרור, שחלקן מוכוונות על ידי חמאס, הג'יהאד האיסלמי וארגוני טרור נוספים, לבצע פיגועים. הצעדים שאנחנו נוקטים בשטח נועדו להביא ביטחון– ואנחנו ערוכים לפגוע בכל מי שינסה לפגוע בנו: במחבלים, וגם בשולחיהם, מכל מקום שבו הם פועלים.


בנוגע לפגישה עם אבו מאזן: כשר הביטחון, תפקידי לדאוג שצה"ל מוכן למלחמה או לקרב. כמדינאי, תפקידי הוא לפעול כדי למנוע את המלחמה. הצורך בשמירה על ביטחון אזרחי ישראל והלחימה בחמאס, הם הסיבה המרכזית שבגינה נפגשתי בשבוע שעבר עם יו"ר הרשות הפלסטינית, וזו הסיבה שאמשיך להיפגש גם איתו וגם עם גורמים נוספים באזור שהשיח איתם מסייע ליציבות, לביטחון ולאינטרסים שלנו. שמעתי את הביקורות ואני חוזר ואומר – מי שאחראי לשלוח חיילים לקרב, הוא זה שאחראי לעשות הכל כדי למנוע אותו. התאכזבתי משרים בממשלה שהעדיפו לדבר מפוזיציה פוליטית על חשבון הצרכים הביטחוניים. בחדרי חדרים, גם הם נשמעים אחרת. מבחינתי, בכל מקום שבו האינטרס הפוליטי מתנגש עם הביטחון – הביטחון חייב לגבור תמיד.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: