תגובות

מזעזע: כך הותקפו הלילה אוטובוסים בכביש 437 על ידי מחבלים • תיעוד

שני אוטובוסים במרחב ירושלים בכביש 437 בין חיזמה לאדם נרגמו הלילה קשות.

כזכור, הלילה מחבלים רגמו באבנים 2 אוטובוסים באזור חיזמא סמוך לירושלים, 2 נהגים נפצעו קל, אחד מהם פונה ע"י מד"א לשערי צדק עם פציעה בידו והשני לא נזקק לפינוי. נזק נגרם לאוטובוס.


נהג אחד האוטובוסים שנפגעו בקו 145 של אגד תיאר זאת כך: "זורקי האבנים שינו את השיטה והם זורקים אבנים מרכבים חולפים. בא רכב ממול והעיף לבנה בשמשה. רואים את צורת הלבנה בשימשה. אף אחד לא נפצע רק אני נשרטתי".

מקרה חמור זה מצטרף לעלייה התלולה בתקיפות אוטובוסים ונהגים בשבועות האחרונים.


על פי נתוני ארגון הנהגים מבית ההסתדרות הלאומית אשר עוקב אחר הנושא דרך דו"ח שנתי מקיף, בשנת 2020 חוו הנהגים 3,644 מקרי אלימות פיזית. בפועל, המספר גבוה בהרבה שכן רק 47% מהמקרים דווחו.
בנוסף לכך, 40% מהנהגים דיווחו שחוו אלימות פיזית בעבודתם במהלך שנת 2020 (19% מהם דיווחו על 3 ויותר מקרים).

ארגון נהגי האוטובוסים בישראל מבית ההסתדרות הלאומית מסר בתגובה לאירוע כי: "אין גבול שלא נחצה כבר. דם הנהגים והנוסעים הפקר. אנו קוראים למשרד התחבורה ולמשרד לביטחון הפנים להפסיק לדבר ולהתחיל לפעול. הכרה בנהגי האוטובוסים כעובדי ציבור תרתיע ותוכל לשמור על חייהם ועל חיי הנוסעים ותגרום לכך שתוקפי נהגים ונוסעים ישבו מאחורי סורג ובריח. רשויות החוק חייבות לפעול ויפה שעה אחת קודם. האוטובוסים מהווים סמל שלטון ולכן תוקפים אותם והנהגים והנוסעים משלמים מחיר כבד. דם הנהגים והנוסעים הופקר".


צילום ממצלמת האוטובוס: ארגון נהגי האוטובוסים, הסתדרות לאומית.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: