בסופ"ש 92 נהגים ונהג קורקינט נתפסו בהשפעת אלכוהול – כ- 4,000 דו"חות תנועה נרשמו

בפעילות מאומצת של שוטרי אגף התנועה, בוצעה אכיפה נגד עבירות בריונות ומסכנות חיים בדגש על צירים בהם קיים ריבוי של תאונות דרכים ונפגעים. פעילות זו מאופיינת במגוון רחב של אמצעים טכנולוגיים וניידות גלויות\סמויות, במטרה להרתיע את הנהגים מלבצע עבירות תנועה ולשמור על חייהם של ציבור משתמשי הדרך.

מניתוח נתוני האכיפה בסוף השבוע עולה כי נרשמו כ- 4,000 דו"חות תנועה

להלן עיקר העבירות שנאכפו:
🔹מעל ל-700 נהגים נתפסו במהלך הנהיגה עושים שימוש בטלפון הנייד, נגדם נרשמו דו"חות.
🔹נתפסו 92 נהגים בהשפעת אלכוהול בזמן נהיגה, בגין עבירה זו רישיון הנהיגה נפסל במקום למשך 30 ימים ורכבו של הנהג הושבת גם כן ל-30 ימים למגרש האחסנה בנוסף לזימון לבימ"ש.
🔹נגד נהגי כלי הרכב הכבד נרשמו כ-200 דו"חות בגין ליקויי בטיחות ותקינות בנוסף לעבירות אחרות.
🔹רישיון הנהיגה של 122 נהגים נפסל לאלתר למשך 30 ימים בגין עבירות חמורות שביצעו.
🔹כ-110 כלי רכב הושבתו למשך 30 ימים למגרש האחסנה של המשטרה בגין עבירות שביצעו נהגיהם.
🔹נהיגה במהירות חריגה שאינה תואמת את תנאי הדרך מגבירה את הסיכון לתאונה ואף מחמירה משמעותית את חומרת הפגיעה בזמן תאונה ציינו במשטרה. מעל ל- 900 נהגים נתפסו כשהם נוהגים מעל למהירות המותרת עפ"י חוק.

רוכב קורקינט נתפס נוסע בהשפעת אלכוהול באזור ת"א.

באירוע שהתרחש בסופ"ש, במהלך פעילות אכיפה לאיתור נהגים בהשפעת אלכוהול, נעצר רוכב קורקינט (גלגינוע) חשמלי לבדיקת שכרות. בבדיקה לאינדיקציה במכשיר הנשיפון נמצאה כמות של 1070 מ"ג, בהמשך תהליך הבדיקה סירב להיבדק ועל כן נחשב כמי שרכב על הקורקינט בהשפעת אלכוהול.

בסיום הנ"ל זומן לשימוע לפני פסילת רישיון הנהיגה. כידוע רכיבה על קורקינט/אופניים חשמליים, מחייבת את הרוכב לנסוע עפ"י החוקים החלים על כל נהג כלי רכב בכביש. רוכב שנוסע על אחד מהכלים הללו בזמן שהוא בהשפעת אלכוהול, מסכן את עצמו ואת כלל משתמשי הדרך ונחשב כמי שנוסע בהשפעת אלכוהול.

קרדיט: דוברות המשטרה.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: