תגובות

"בגלל מזג אוויר": שתי רקטות נפלו מול חופי גוש דן – נשקלת תגובה | כותרות השבת

שתי רקטות נורו על ידי ארגון הטרור חמאס מרצועת עזה לכוון גוש-דן: סמוך לשעה 7:00 התעוררו תושבי המרכז להדי פיצוצים חזקים, זמן קצר לאחר מכן התקבלו דיווחים על ירי רקטות לעבר תל אביב שנפלו לא רחוק מחופי יפו ופלמחים.

בחמאס ניסו להציג כאילו מזג האוויר החורפי הוא שגרם לירי ובארגון הטרור פינו מספר מפקדות מחשש שצה"ל יגיב


הרמטכ"ל כינס הערכת מצב ביטחונית, גורמים בצה"ל מסרו כי "הטענות שנשמעות על ירי לא מכוון אינן רלוונטיות". כמו כן, הדרג המדיני צפוי להכריע הערב האם וכיצד להגיב.

לפי דיווחים ערביים הג'יהאד האיסלאמי מתכונן לקראת הסלמה ומעלה את רמת הכוננות. ‏

מצה"ל נמסר כי בהתאם למדיניות, לא הופעלה התרעה ולא בוצעו יירוטים.

כוחותינו עצרו סמוך לכניסת השבת, מחבל שהיה מעורב בניסיון פיגוע הדקירה בצומת גיתי אבישר באזור אריאל ביום שישי. הוא לא נשא נשק ונלקח לחקירה.

תצפיות צה"ל זיהו שני חשודים שחצו משטח לבנון לשטח ארצנו באזור רכס רמים. כוחותינו עצרו את החשודים והם נלקחו לחקירה.


למרות הקורונה והתפשטות זן האומיקרון: המונים חגגו את קבלת השנה האזרחית החדשה בארץ ובעולם.

צעיר בן 23 נהרג בתאונת דרכים סמוך לטייבה, 3 נפצעו קשה, בינוני וקל.

רוכב אופנוע בן 40 נפצע באורח קשה לאחר שהחליק בנתיבי איילון לכיוון צפון, בתל אביב. צוותי מד"א פינו אותו לבית החולים איכילוב.

גבר כבן 44 נפצע באורח בינוני במהלך קטטה ברחוב ההסתדרות באשדוד. צוותי מד"א פינו אותו לבית החולים אסותא.

שוד בחדר כספות במרכז תל אביב: שודדים נכנסו בשעות הערב המוקדמות כשהם רעולי פנים, לחדר שנמצא ברחוב אחד העם במרכז העיר, כפתו את המאבטח ושדדו עשרות כספות. המשטרה פתחה בחקירה.

במגן דוד אדום שהיו בכוננות גבוהה בחגיגת השנה האזרחית החדשה מסכמים: החובשים והפאראמדיקים של מד"א טיפלו בכאלף בני אדם, מתוכם: 34 שנפגעו בתאונות דרכים, מהם גבר בן 23 שנקבע מותו ו-3 פצועים קשה בתאונה דרכים סמוך לצומת טייבה, 5 בינוני ו-25 קל.

28 שנפצעו באירועי אלימות, בהם 2 קשה, גבר בן 23 וצעיר בן 18 שטופלו ע"י החובשים והפראמדיקים של מד"א בתל אביב, גבר בן 41 שנפצע באורח בינוני ו-25 קל.

עשרות בני נוער ומבוגרים נפגעו מצריכת אלכוהול, כולם במצב קל.

במהלך הלילה הראשון לשנה האזרחית החדשה הובהלו לבתי החולים השונים ברחבי הארץ באמבולנסים ובניידות הטיפול הנמרץ של מד"א 26 יולדות. התינוק הראשון לשנת 2022 נולד באמבולנס של מגן דוד אדום במבשרת ציון בשעה 04:32.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "כבכל שנה נערכנו מראש ובכוחות גדולים לליל השנה האזרחית החדשה. לצערי, נאלצנו צוותי מד"א כבר בלילה הראשון של השנה האזרחית החדשה לטפל בתאונת דרכים קטלנית ובפצועים קשה מאירועי אלימות, כמו גם ממבלים שנפגעו ישירות מצריכת אלכוהול. אני מאחל לכולם שנה אזרחית טובה, בריאה ובטוחה".

באיראן מדווחים כי שיגור הרקטה לחלל עם 3 מכשירי מחקר – נכשל. טהראן טוענת שתכנית החלל שלה היא למטרות מחקר בלבד, אך במערב ובישראל חוששים שהטכנולוגיה שהיא מפתחת תוכל לשמש אותה גם לתכנית הטילים הבליסטיים שלה.

שבת ראשונה של השנה האזרחית החדשה התאפיינה בזרימות נחלים בדרום הארץ. כ-40 אלף מטיילים יצאו לטייל בגנים הלאומיים ובשמורות הטבע בשבת 20 אלף מתוכם בדרום הארץ.

אורלי גלעד מנהלת שמורת מצוק הצינים: ״שמחנו לראות את אלפי המטיילים שהגיעו לצפות בזרימות הנחלים. כ-5000 מטיילים הגיעו לאיזור שמורת מצוק הצינים. לשמחתנו המטיילים שמרו על הכללים והלכו בשבילים המסומנים בלבד."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: