תגובות

בזמן ניסיון הפיגוע: כוחות משטרה הרסו מבנה בגבעת קומי אורי – 13 נפצעו

בזמן ניסיון הפיגוע באריאל: כוחות משטרה גדולים יחד עם פקחי המנהל האזרחי וכלים כבדים, נכנסו בדקות האחרונות לגבעת קומי אורי ביצהר והחלו בהריסתו של מבנה שהוצב בגבעה בימים האחרונים, תוך הפעלת אלימות קשה נגד תושבי המקום.

הכוחות השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות, כעשרה מוחים נפצעו מכדורי גומי וירי גז, אחד מהפצועים פונה במצב בינוני לבית החולים בילינסון. כמו כן נפצעו 2 לוחמי מג"ב ולוחם יס"מ באורח קל.


קרדיט: אלעזר ריגר.

מהישוב יצהר נמסר בתגובה: "זהו הרס מיותר וכואב. לא יתכן כי בזמן בו הטרור משתולל ברחבי האזור וערבים משתלטים באין מפריע על שטחים בוחרת ממשלת בנט להרוס דווקא ליהודים."

נער נפצע מכדור גומי, קרדיט: אברהם בנימין.

מדוברות המשטרה נמסר: "מוקדם יותר היום כוחות הביטחון נכנסו לגבעת קומי אורי ליד יצהר לבצע פינוי של מבנה בשטח צבאי סגור.

הכוחות נתקלו בעשרות מתפרעים שזרקו אבנים לעבר הכוחות והרכבים, חסמו את הצירים באמצעות הבערה של צמיגים ואף השליכו את הצמיגים הבוערים לעבר כוחות הביטחון.


כתוצאה מזריקת האבנים התנפצה השמשה של המחפרון שהגיע לפינוי בנוסף נגרמו נזקים למספר כלי רכב של כוחות הביטחון.

הכוחות השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות. כמו כן כתוצאה מההתפרעויות נפצעו שלושה, 2 לוחמי מג"ב ולוחם יס"מ באורח קל."

קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "הטרור משתולל ורק הבוקר ניסתה מחבלת לרצוח יהודים, אבל בנט וגנץ עסוקים בהרס בתי יהודים".

ח"כ בן גביר הוסיף: "נמאס מהאכיפה הבררנית. חאן אל אחמר זוכה להגנה למרות פסיקת בג"ץ, שלא לדבר על בתיהם של רוצחי יהודה דימנטמן ואלי קיי הי"ד שעומדים על תילם. ההרס הבוקר הוא פרצופה של ממשלת השמאל – הריסה ליהודים בלבד".

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, תקף בעקבות הפינוי ואמר: "מצער מאוד שבזמן פיגוע דקירה בשומרון, במרחק רבע שעה משם ממשלת ישראל בוחרת לתת את התשובה לפגיוע, הרס של מבנה בגבעה ביצהר. ממשלת ישראל ממשיכה בקו השגוי ערכית וביטחונית, במקום לתת מענה נחוש לפיגוע, היא פועלת דווקא כנגד ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון, זה הוא מסר קשה ביותר ברמה הערכית והציונית, ולא פחות מכל זהו מסר חמור מאוד ברמה הביטחונית", אומר דגן.

דגן הוסיף כי "לצערי הרב ממשלת ישראל פוגעת בהרתעה הביטחונית פעם אחר פעם, אני מזהיר ומרתיע בחשש גדול מהמשך התנהלות הזו של ממשלת ישראל, אשר מצד אחד מגיבה באוזלת יד אל מול הטרור ושולחיו מהרשות הפלסטינית ומהצד השני פועלת בצורה בוטה כנגד ההתיישבות ביהודה ושומרון", הוסיף דגן.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: