תגובות

ניסיון פיגוע דקירה סמוך לאריאל: מחבל ניסה לדקור חיילים וחוסל – אין נפגעים

ניסיון פיגוע דקירה: מחבל ירד לפני זמן קצר מרכב, באזור גיתי אבישר סמוך לאריאל, כשבידו סכין ורץ לכיוון תחנת האוטובוס בה היו אזרחים ולוחמים. כוחות צה"ל שהיו במקום, ירו לעבר המחבל וחיסלו אותו – אין נפגעים נוספים.


המחבל פונה באט"ן לבלינסון עם פגיעת ירי בבטן ושם נקבע מותו. כוחות צה"ל חסמו צירים וסורקים במרחב לאיתור הרכב עם ככה"נ 2 חשודים שהובילו את המחבל.

מדובר צה"ל נמסר: "רכב פלסטיני הגיע סמוך לעמדה צבאית בצומת גיתי אבישר שבחטיבה המרחבית "אפרים". מחבל ירד מהרכב כשבידו סכין ורץ לכיוון תחנת האוטובוס בה היו אזרחים ולוחמים. לוחמי צה"ל ירו לעבר המחבל והרגו אותו. אין נפגעים לכוחותינו. צה״ל חוסם צירים במרחב והכוחות במרדף אחר הרכב וחשודים נוספים."

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן בתגובה כל נסיון פיגוע הדקירה זה עתה בצומת גיתי אביסר שבשומרון: "ממשלת ישראל מאבדת את ההרתעה"


"אמיר עאטף רעאן", המחבל שחוסל בפיגוע.

"שוחחתי עם מח"ט אפרים אלמ מורדי וויס. הודיתי לו ובאמצעותו לכל חיילי חטיבת אפרים היקרים, שפעלו כפי שמצופה מהם: חתרו למגע, ומנעו אירוע עם נפגעים רבים חס וחלילה. חיילי צהל הם הגיבורים של עם ישראל כולו וההתיישבות בשומרון, בכל העם מחבקים אותם ומחזקים אותם".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן מברך את הלוחמים בזירת הפיגוע. קרדיט: מועצה אזורית שומרון.

ראש מועצת שומרון תקף את הממשלה ואמר: "ממשלת ישראל למרבה הצער פוגעת בהרתעה, ומאבדת את ההרתעה פעם אחר פעם, אנחנו רואים את זה בנסיונות פיגועים בפיגועים קשים, שוב ושוב. אני קורא לממשלת ישראל להתעשת, וללמוד מחיילי צהל איך נלחמים בטרור. עם הטרור לא עושים משא ומתן, את הטרור לא מחבקים. את הטרור מנצחים, ובטרור נלחמים ומדבירים אותו. אנחנו נהיה חזקים, ההתיישבות בשומרון יחד עם צהל יחד עם כל עם ישראל, נתגבר על הטרור ונבנה את הארץ".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "המדיניות הרופסת והחלשה של הממשלה ששר הביטחון מארח בלבביות את המחבל מחמוד עבאס, גורמת לטרוריסטים להבין את המסר שישראל חלשה ולהרים את הראש. אתמול הם ירו ופצעו אזרח בגדר המערכת, והיום נסיון פיגוע דקירה. הממשלה מאבדת את הריבונות וההרתעה, לכן היא אסון לבטחון המדינה".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: