"הרופא כמעט התעלף": ‏אחד בכל רחם – תאומים נולדו בלידה נדירה באיכילוב

היריון של 1 למיליון – נולדו תאומים בריאים לאשה עם 2 רחמים (רחם אחד שמחולק ל 2 חלקים נפרדים לגמרי) שהייתה בהיריון כשבכל רחם היה עובר אחר – מדובר בתאומים שלא פגשו אחד את השני אלא רק אחרי הלידה

אל לדוביץ׳ נולדה עם רחם מסוג דידלפי. מדובר במצב בו לאשה יש 2 רחמים כאשר לכל רחם יש חלל נפרד וצוואר משלו. באופן נדיר אל הרתה בהריון תאומים כאשר כל תאום גדל בנפרד ברחם אחר. כלומר, בשונה מכל שאר הריונות התאומים אשר חולקים את חלל הרחם וגדלים זה לצד זה, במקרה הזה התאומים של אל נפגשו לראשונה רק אחרי הלידה.

מדובר בסיטואציה רפואית נדירה ביותר ששכיחותה בספרות הרפואית הקורית 1 למיליון הריונות כאשר פחות מ 15 מקרים דומים תוארו עד כה בספרות הרפואית. הן מצב של רחם דידלפי והן היריון תאומים הופכים את ההיריון לכזה הנמצא בסיכון גבוה ביותר בעיקר ללידות מוקדמות.


אל ביצעה מעקב הריון בליס במרפאת התאומים בניהולו של פרופ' לירן הירש המשמש גם כמנהל המחלקה להריון בסיכון גבוה. לאור מורכבות המקרה היה צורך במעקב אינטנסיבי ביותר. לבסוף, בשבוע 35 אל עברה ניתוח קיסרי על ידי פרופ' הירש והתאומים זכו להכיר אחד את השני.

״בגיל 20, הרבה לפני ההיריונות, התבשרתי שיש לי 2 רחמים וכל השנים פחדתי שהתינוק יהיה ברחם הימני שהוא קטן יותר. בבדיקה הראשונה של ההריון הרופא כמעט התעלף ולקח לו עשר דקות לבשר לי שיש לי עובר בכל רחם ומשם התחיל הריון מלא בחששות אבל מהרגע שהגעתי לפרופ׳ הירש ידעתי שאני בידיים טובות והמשכתי את ההריון תחת מעקב עד ללידה. התאומים, בן ובת, מתוקים ומהממים ואני בטוחה שלמרות שלא נפגשו עד כה, הם יהיו האחים והחברים הכי טובים״ מספרת אל.


(קרדיט תמונה: ליאור צור, דוברות איכילוב).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: