טראמפ: "לא נסוגותי מתקיפה באיראן, רק עצרתי אותה בשלב זה – ביום שני נטיל סבב סנקציות נוסף על אירן"

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ כתב הלילה על זה שעצר ברגע האחרון תגובה צבאית אמריקנית לאחר הפלת המל"ט באזור דרום איראן: "בניגוד לדיווחים, מעולם לא נסוגותי מתקיפה באיראן, רק עצרתי אותה בשלב זה".


גם שר החוץ האמריקני מייק פומפאו ואמר: "אנו מוכנים לשוחח עם איראן בעת המתאימה. כשהיא תרצה להחליף את דרכה האלימה בשיחות דיפלומטיות, היא תדע איך ליצור איתנו קשר".

רשת הטלוויזיה "אל-ערביה" דיווחה כי חברת התעופה הלאומית של סעודיה שינתה את נתיבי הטיסות שלה, כך שכלי הטיס שברשותה לא יעברו מעל מצרי עומאן והורמוז.

מוקדם יותר טראמפ צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "איראן לא יכולה להחזיק בנשק גרעיני, אנו נטיל סנקציות משמעותיות נוספות על איראן ביום שני. תחת התוכנית הנוראית של אובמה, האיראנים היו משיגים גרעין תוך שנים ספורות".


במהלך השבת אמר טראמפ: "תקיפה נגד איראן עדיין על הפרק". זאת לדבריו על מנת לחדול אותה מלהשיג נשק גרעיני. כמו כן, ציין טראמפ שהוא נוסע לקאמפ דייוויד על מנת לדבר על איראן, ואמר שפעילות צבאית נגד איראן עדיין "נמצאת על השולחן".

אמיר עלי חאג'יזאדה, גנרל במשמרות המהפכה, אמר אתמול (שישי) כי בסיסים ונושאות מטוסים של צבא ארצות הברית נמצאים בטווח הטילים של איראן.

איראן תגיב בתקיפות לכל איום מצד ארצות הברית – כך צוטט היום (שבת) דובר משרד החוץ של איראן, עבאס מוסאווי, בסוכנות הידיעות הרשמית במדינה תסנים.

זריף פרסם תיעוד של מסלול המל"ט האמריקני ומקום נפילתושר החוץ של איראן מוחמד ג'וואד זריף פרסם היום (שבת) בחשבון הטוויטר שלו תצלומים של מפות המתעדות את נתיב הנסיעה של המל"ט האמריקני, ואת הנקודה בה הופל. לדבריו, התצלומים מעידים כי "אין ספק בנוגע למיקום בו היה המל"ט כאשר הופל".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: