שבוע טוב: סיכום חדשות השבת

גבר כבן 40 נהרג היום בהתנגשות בין אופנוע לרכב פרטי בכביש 31 מירידות ערד לצומת זוהר. צוות מד"א שהגיע למקום מצא אותו עם פגיעה רב מערכתית קשה, ללא סימני חיים וקבעו את מותו.

צילום: דוברות מד"א.

נער כבן 16 נמצא ללא רוח חיים בטרקטורון באזור קיבוץ טללים בנגב. המשטרה מעריכה כי הנער נהרג בתאונה.


סרטון מטריד: 2 לוחמי צה״ל נראים נמלטים מהמון ערבי שמשליך לעברם אבנים.

תגובת צה"ל בכתבה נפרדת.

לקראת הוועידה בבחריין השבוע, הבית הלבן פרסם את החלק הכלכלי של תכנית טראמפ, הכולל בין היתר עשרות מליוני דולרים שיושקעו בכלכלה הפלסטינית, אך גם בירדנית, במצרית ובלבנונית.

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן אמר היום (שבת) כי תכנית השלום של ארצות הברית לא תעבור משום שהיא "שמה קץ לסוגיה הפלסטינית". בדברים שאמר בפתח ישיבת הנהגת פתח ברמאללה, חזר אבו מאזן על כך שלפלסטינים לא תהיה נציגות בכנס הכלכלי בבחריין שייפתח ביום שלישי. הוא הוסיף כי לא יסכים לקבלת כספי המסים המקוזזים מישראל, אלא רק את הסכומים המלאים שמהם מקצצת הממשלה בשל התמיכה של הרשות באסירים הכלואים בישראל.

טראמפ: "תקיפה נגד איראן עדיין על הפרק" – נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר היום (שבת) כי הממשל יטיל סנקציות נוספות על איראן. זאת לדבריו על מנת לחדול אותה מלהשיג נשק גרעיני. כמו כן, ציין טראמפ שהוא נוסע לקאמפ דייוויד על מנת לדבר על איראן, ואמר שפעילות צבאית נגד איראן עדיין "נמצאת על השולחן".


אמיר עלי חאג'יזאדה, גנרל במשמרות המהפכה, אתמול (שישי) כי בסיסים ונושאות מטוסים של צבא ארצות הברית נמצאים בטווח הטילים של איראן.

איראן תגיב בתקיפות לכל איום מצד ארצות הברית – כך צוטט היום (שבת) דובר משרד החוץ של איראן, עבאס מוסאווי, בסוכנות הידיעות הרשמית במדינה תסנים.

זריף פרסם תיעוד של מסלול המל"ט האמריקני ומקום נפילתושר החוץ של איראן מוחמד ג'וואד זריף פרסם היום (שבת) בחשבון הטוויטר שלו תצלומים של מפות המתעדות את נתיב הנסיעה של המל"ט האמריקני, ואת הנקודה בה הופל. לדבריו, התצלומים מעידים כי "אין ספק בנוגע למיקום בו היה המל"ט כאשר הופל".

כ-100 אלף מטיילים פקדו השבת את שמורות הטבע והגנים הלאומיים.

השבת החמה הוציאה את המבקרים אל אתרי המים. האתרים הבולטים היו קיסריה ומצדה עם 3500 מבקרים כל אחד, גן השלושה עם כ 2700 מבקרים, ירקון תל אפק עם כ 2500 מבקרים ושמורות הטבע עין גדי עם כ-2,500 מבקרים. בנייאס עם כ 2000 מבקרים. נחל שניר עם כ 1500 מבקרים.

כמו במהלך השבת איש העסקים היהודי-אמריקני רוברט קראפט ושחקני קבוצת הפוטבול הניו אינגלנד פטריוטס ביקרו במצדה.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: