צה"ל עצר אספקת מים לחומש. יוסי דגן: "מתייחסים לתלמידים יותר גרוע מאוייבים"

כוחות צבא מנעו כניסת עוקב מים לחומש במקום מיכלי המים שהרס כוח של המנהל האזרחי הבוקר. כ-70 תלמידי ישיבה, 4 משפחות עם 10 ילדים נותרו ללא מים.

ראש המועצה האזורית שומרון הגיב בחריפות ואמר: "תלמידי ישיבת חומש מקבלים יחס גרוע משנותנים לאוייבים. גם במלחמת יום הכיפורים, כשמטרת הארמיה השלישית הייתה להשמיד את מדינת ישראל וצה"ל כיתר אותה, הוא אפשר מעבר מים לנצורים. מקבלי ההחלטות במקרה הזה איבדו את הצפון ואת המצפן."


עוד אמר: "אם לא די בהרס מבנים הבוקר כעת מונעת הממשלה, צורך קיומי בסיסי כמו מים. במשך 16 שנים שבהם הישיבה קיימת, לא נשמע כדבר הזה. בזמן שאת הישובים הבדואים הלא חוקיים בנגב מחברים למים וחשמל בצורה מוסדרת, מונעים מחלוצי ההתיישבות, בישוב שנמצא בשליטה ישראלית מלאה, שטח C, מים. למעלה מ-70 בחורים, ילדים ומשפחות יוותרו השבת ללא מים.

כאילו לא די בחרפת ההתנתקות, ובחרפת הריסת מבנים בחומש, בבוקר הקימה משבעה של משפחתו של יהודה דימנטמן הי"ד, הממשלה הזו כעת לא מאפשרת צורך קיומי בסיסי לאזרחים".

כזכור הבוקר הגיעו כוחות גדולים והרסו בתי משפחות ואת הפנימייה של תלמידי ישיבת חומש, זאת פחות מ 24 שעות לאחר שעלו לחומש למעלה מ 15,000 בני אדם יחד עם משפחת הנרצח בפיגוע – יהודה דימנטמן הי"ד, בדרישה להסדיר את ישיבת חומש ובוודאי לא להרוס אותה.


(צילום עוקבי המים שנהרסו הבוקר ע"י הצבא. קרדיט: ישיבת חומש).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: