סיעת חד"ש בחיפה הצביעה נגד הצעת תקציב 2022: אפליה בוטה לציבור הערבי

סיעת חד"ש הצביעה נגד הצעת התקציב של עיריית חיפה לשנת 2022. בתחילת אוקטובר הציגו חברי המועצה רג'א זעאתרה ושהירה שלבי בפני ראש העיר עינת קליש, ממלא מקומה נחשון צוק, נציגי מינהל הכספים וראשי המנהלים השונים מסמך דרישות לקראת הכנת התקציב, אלא שהן לא באו לידי ביטוי בכל הגרסאות שהוגו עד כה.

תכנון ותשתיות | בתחום התכנון והתשתיות דרשה חד"ש קידום מבני ציבור בשכונת ואדי ניסנאס; תיקון התוכנית לשיקום חליסה; שיקום ופיתוח תשתיות במושבה הגרמנית, בוואדי ניסנאס ובחליסה; תוספת 50 מקומות חנייה בשכונת עבאס; וחיבור מכביש 2 לבית הקברות המוסלמי בכפר סמיר.


חינוך, תרבות ורווחה | חד"ש דרשה להבטיח את חלקה של העירייה במימון תוכנית "אתגרים" לחינוך בלתי פורמלי; הקצאת תקן למנהל ערבי לתחום הנוער והצעירים וכן תקציב של מיליון שקלים לתוכנית למאבק בפשיעה ובאלימות בחברה הערבית.

בתחום החינוך דרשה חד"ש מינוי יועץ לחינוך הערבי ותקציבים לתוספת אגף והצטיידות בבית הספר הממלכתי אלחיוואר; תוספת כיתות ותשתיות בתיכון אלכרמה ותכנון בית ספר תיכון חדש בחליסה. עוד דרשה חד"ש שוויון בחלוקת המשאבים בחינוך המוכר שאינו רשמי (בתי הספר הכנסייתיים) בדומה לבתי הספר החרדיים, הקמת שני מתחמים למעונות יום לילדים ערבים מגיל שלושה חודשים עד 3 שנים, ותקציב למלגות לסטודנטים בהשכלה הגבוהה.

שוקלים את המשך הדרך | רוב רובן של הדרישות של סיעת חד"ש לא באו לידי ביטוי בכל 4 הגרסאות שהוצגו עד כה בפני ועדת הכספים ומועצת העיר. גם בתקציב הפיתוח שנגנז לעת עתה אין שום פרויקט של פיתוח בשכונות הערביות.

לקראת הבאת הצעת תקציב חדשה ע"י ראש העיר או אולי תקציב אלטרנטיבי ע"י האופוזיציה, סיעת חד"ש תמשיך להעמיד את כל הדרישות בפני ראש העיר ובפני מועצת העיר, ותחליט על המשך דרכה לפי מידת ההיענות לדרישות.

בשלוש השנים האחרונות יש נסיגה כללית בתפקוד העירייה בכל התחומים ולכל התושבים. אבל התושבים הערבים, שחלקם הגדול מתגורר בשכונות מוחלשות ואינו נהנה משירותים עירוניים ראויים, משלם מחיר גבוה יותר.


סיעת חד"ש מתנגדת לאפשרות של פיזור המועצה, אבל לא תתמוך בתקציב שמפלה לרעה בצורה כה בוטה את הציבור הערבי בעיר ואינו עונה לצרכיו.


התקציב נפל ברוב של 19 מול 8.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: