כפר יאנוח ג'ת: צעירה בת 24 נהרגה ו-5 נפגעו קל בשריפה שפרצה בדירה • תיעוד

צוותי רפואה העניקו הלילה סיוע למספרים נפגעים לאחר שנפצעו בשריפה שפרצה בדירה בכפר יאנוח ג'ת.

במד"א מעדכנים כי הלילה בשעה 04:28 התקבל דיווח על שריפה בבית ביאנוח ג'ת. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו למרכז הרפואי לגליל בנהריה אישה בת 24 עם שאיפת עשן במצב אנוש תוך כדי פעולות החייאה. ולאחר מאמצי ההחייאה לא נותר אלה לקבוע את מותה. 5 נפגעים נוספים במצב קל שסבלו משאיפת עשן טופלו במקום ולא נזקקו לפינוי לבית חולים.


ההרוגה בשריפה: אנואר אסעד חומרי בת ה-24.

פראמדיק מד"א מימון גבאי שהיה באירוע סיפר: "האישה שסבלה משאיפת עשן הייתה מחוץ לבית כשהיא מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה. הענקנו לה טיפול רפואי וביצענו פעולות מתקדמות שכללו תרופות מיוחדות, הנשמה ועיסויים ופינינו אותה לבי"ח כשמצבה קריטי. מספר נפגעים נוספים במצב קל שסבלו גם כן משאיפת עשן טופלו במקום."

בכבאות והצלה צפון מעדכנים כי בסביבות השעה 4:30 לפנות בוקר התקבלה הודעה יומן 102 משלט צפון על שריפת בית בכפר יאנוח. 4 צוותי כיבוי אש הוזנקו למקום האירוע בפיקודו של מפקד המשמרת רשף מורדי נויימן.

בהגיעם למקום האירוע דיווחו צוותי הכיבוי על עשן בקומה השניה. ובה נערה כבת ה20 מחוסרת הכרה שחולצה ופונתה במצב אנוש לבית החולים, ומותה נקבע לאחר מכן. לוחמי האש ביצעו סריקות לאיתור לכודים נוספים בדירה ולמציאת המוקד הבעירה ושחרור עשן מהמבנה. נסיבות הדליקה יחקרו ע״י חוקר הדליקות.

עוד ציינו כי בעקבות השריפה מפקד מחוז צפון טפסר ניזאר פארס, הנחה על הקמת צוות חקירה מיוחד (צח״מ) בראשות ראש ענף חקירות במחוז צפון, סגן טפסר יניב חן.


"אנו שבים ומזכירים, התקנת גלאי עשן בעלות נמוכה יכולה להציל חיים!" מסרו.

צילום: תיעוד מבצעי כב״ה צפון.

ע״פ מסקנות ראשוניות ובדיקה של צוות החקירה המיוחד שהוקם לבחינת נסיבות הדליקה, ככל הנראה טלפון שהתלקח על המיטה גרם לשריפה בה מצאה את מותה האישה בת ה-24.

בכבאות והצלה לישראל שבים ומזכירים לציבור כי אין לטעון טלפונים ניידים על מזרן או ספה. הטענת טלפון נייד על משטחים דליקים מסכנת חיים!

התקינו גלאי עשן בעלות נמוכה, אשר יתריע על השריפה מוקדם, ימנע פגיעה ברכוש ויציל חיי אדם.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: