"פרס לטרור": כוחות הביטחון הרסו מבנים בישוב חומש


כוחות משטרה, מג"ב וצבא החלו בדקות האחרונות להרוס את בתי המשפחות, ומבנים נוספים ביישוב חומש. הכוחות החלו בהרס 2 בתי משפחות ביישוב וכן מבנה המשמש כפנימייה לבחורי הישיבה.


ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, מגיב בחריפות להרס בתים הבוקר בחומש, פחות מ 24 שעות לאחר שמשפחת הנרצח צעדה עם מעל 15,000 בני אדם לחומש בדרישה להסדיר את הישיבה, ורק שבוע לאחר רצח יהודה דימנטמן בפיגוע ירי לאחר שחזר לביתו מהישיבה. דגן תוקף את ראש הממשלה ושר הבטחון ואומר:

"בנט וגנץ – בזכותכם המחבלים רוקדים עם בקלוואות והיהודים בוכים!"

"עוד לא הרסתם את בתי המחבלים שרצחו את יהודה דימנטמן,
אבל עוד לא התייבש הדם של יהודה – וכבר הבוקר הרסתם בתים בחומש!
איזו בושה!
נפתלי בנט,
הממשלה שלך נותנת הבוקר רוח גבית לטרור!
חברים בקואליציה מתחבקים עם ראאד סלאח ואתם הורסים בתים בחומש?!
הבטחת בניין הארץ ואנחנו מקבלים חורבן הארץ.
לא נשתוק!
אנו דורשים ממך: לא להריסה, כן לבניית ארץ ישראל!
אנו דורשים ממך להורות מיד לעצור את הריסת הבתים בחומש ולאשר את בניית הישיבה והישוב מחדש.
אל תיתן פרס לטרור"!
בסיום דבריו שולח ראש מועצת שומרון יוסי דגן מסר פוליטי ורומז על הפגנות גדולות:
"הרבבות שצעדו אתמול בשומרון יצטרכו יצעדו, באלפי רבבה לירושלים.
עם ישראל לא יוותר!"

מישיבת חומש נמסר להרס: "פרס לטרור. אין מילים. לצערנו אנו רואים כי ממשלת ישראל החליטה בעקבות הפיגוע בו נרצח יהודה דימטמן הי"ד, להוריד את הישיבה בחומש, המחבלים משיגים את מטרתם באמצעות קבלן הביצוע – ממשלת ישראל".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "בנט נותן פרס לרוצחים ורימה משפחה שכולה ואת עם ישראל כולו. ההריסות בחומש הם תמונת ניצחון לרוצחים, המסמנים וי בידיהם והולכים לכלא בתחושת ניצחון. הדברים חמורים שבעתיים שבנט הבטיח למשפחה השכולה שיפעל נגד ההריסה בחומש. אם בנט לא מסוגל למנוע את ההרס, הוא אפילו לא ראוי להיות רה"מ אפילו דקה אחת".

ח״כ מעוז מסר בתגובה: "המשוואה של ממשלת השמאל בראשות בנט, לפיה מפנים מיהודים את המקום בו נרצח יהודי, היא פרס לטרור הרצחני. המשוואה הזאת נותנת לערבים את ההרגשה שהם אדוני הארץ. תרצח יהודי – והיהודים יברחו. רבבות מעם ישראל שהגיעו אמש לתמוך בלומדי התורה בחומש, מבינים שהמצב הזה מקולקל. אני קורא לנפתלי בנט, לאיילת שקד, לגדעון סער, לזאב אלקין לניר אורבך ולעידית סילמן: עיצרו את המעשה הנורא הזה".


הציונות הדתית: "עשרות אלפי היהודים שעלו אמש לחומש מבטאים את הערכים, המסירות ואת האמונה בצדקת הדרך. לעומתם, בנט, שקד, אורבך, כהנא ושותפיהם מבטאים את ההפך הגמור: את אובדן הערכים, האנוכיות את המרמה והשקר. הם מבינים שהאנרגיות של הציבור המסור שעלה לחומש ואיתו ציבור מאמין גדול נוסף, מסורתי דתי וחילוני, מסוגלים להפיל את הממשלה שהם הקימו עם השמאל הקיצוני ועם הערבים תומכי הטרור. כמו שרון בזמנו, בנט ושקד עברו צד. הם יעשו הכל, אבל הכל, בכדי לשמור על כסאם. גם להחריב ישובים בארץ ישראל. ההרס נועד להחליש ולפגוע אך אנו נמשיך. ההיסטוריה והציבור יבואו חשבון עם מי שנלחם בחלוצים של ימינו."

יו"ר תנועת אם תרצו, מתן פלג: "הממשלה מחריבה בתי מתיישבים בחומש לאחר שהמחבלים רצחו את יהודה דימנטמן הי"ד, אבל בתי המחבלים עדיין עומדים, כמו שאר בתי המחבלים מהפיגועים בחודשיים האחרונים. במקום להילחם בטרור, הממשלה נותנת לו רוח גבית. כך נראית פוסט ציונות".

תגובת מועצת יש״ע: "ההרס הבוקר נותן רוח גבית למחבלים שרוצים לפגוע בנו. אנחנו דורשים מהממשלה לא לתת יד לחרפה הזו ולשנות מיד את המדיניות. ידעו כולם שבמשך 15 שנה מאז הגירוש, לימוד התורה בישיבה לא פסק. הרס הבתים לא יעצור את המתיישבים, נמשיך לפעול להסדרת הישיבה ולחיזוק המקום."


ממשטרת ישראל נמסר: "הבוקר, כוחות של משמר הגבול ומחוז ש"י יחד עם המנהל האזרחי הגיעו לחומש בכדי לבצע פינוי של מספר מבנים לא חוקיים שהוקמו בשבוע האחרון. הכוחות סיימו לפני זמן קצר את הפינוי של 3 מבנים מעץ ועוד 3 מבנים בנייה קלה. לא נרשמו אירועים חריגים במהלך הפינוי."

(צילום: ישיבת חומש)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: