תגובות

אחרי שזומן לבירור | הרשימה המשותפת בפנייה ליועמ"ש: "פתח בחקירה פלילית נגד ח"כ בן גביר"

בעקבות האירוע אמש, קצין הכנסת יובל חן זימן היום (ד') את ח"כ איתמר בן גביר לשיחת רענון נהלים ולהערכת מצב לגבי האיומים הנשקפים לחייו.

מאוחר יותר, הרשימה המשותפת פנתה ליועמ"ש בדרישה כי תפתח חקירה פלילית נגד ח"כ איתמר בן גביר בעקבות התקרית המתועדת במהלכה שלף אקדח ואיים על שני מאבטחים ערבים בחניון אמש.


עוד פנו חברי הרשימה המשותפת לקצין הכנסת בדרישה לשלול מח"כ בן גביר את רשיון הנשק שנתן לו.

מהרשימה המשותפת נמסר: "בן גביר הוא מצית סדרתי וטרוריסט מורשע שכל מטרתו היא הסתה לאלימות והבערת השטח. שיטת הפעולה שלו ברורה: אמירות מסיתות ומעשים אלימים ופרובוקטיביים אותם הוא דואג לצלם ולהפיץ ברשתות החברתיות ולתומכיו בארגון להב"ה, כדי להוות להם דוגמה ולעודד אלימות וטרור."

מתוך הפנייה: "אין כל ספק שמדובר באדם מסוכן שאינו מסתפק בהסתה מילולית- שהיא כשלעצמה מדרבנת אנשים לנקוט בפעולות פיזיות אלימות- אלא באדם שעלול להוציא את ההסתה לפועל במו ידיו."

כזכור, שני "מאבטחים" ערבים איימו לתקוף את יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר בכניסתו לאירוע של ישיבת כסא רחמים בראשות הגאון רבי מאיר מאזוז שליט"א בגני התערוכה בתל אביב.


לאחר המקרה שתועד, נמלטו השניים מהמקום, אך המשטרה איתרה אותם במקום סמוך ועצרה אותם לחקירה. ח"כ בן גביר מסר אחרי המקרה עדות בתחנת משטרת צפון תל אביב.

כמו כן, לאחר המקרה התקבלו תלונות רבות נגד חברת "האבטחה" בה מועסקים השניים, גם נגד נער אוטיסט ונגד משתתפים רבים בארוע מצד אותם "מאבטחים".

יצוין כי בחצי השנה האחרונה התקבלו עשרות איומים כלפי ח"כ בן גביר ברשתות החברתיות ובהודעות אישיות וכמו כן נסיונות תקיפה שנחקרו במשטרה.

ח"כ בן גביר מסר: "האירוע היה עלול להיגמר ברצח, כאשר החנינו את הרכב התחילו השניים לקלל, עניתי שישתקו ואז הגיעו לעברי בצורה מאיימת תוך שהם מאיימים "נהרוג אותך" "נזיין אותך" "נרביץ לך" בשלב זה הרגשתי מאויים ושלפתי את הנשק, כיוונתי כלפי מטה,זה הרגיע אותם לזמן מה. ראיתי מולי שני ערבים שהיו אמורים לאבטח, עם שנאה בעיניים שקיללו ואיימו לפגוע בי ולרצוח אותי. אני מצפה שהמשטרה תחקור את השניים ותגיש כתב אישום. מקומם בכלא יהיה בטוח יותר עבור הציבור".

מדובר הכנסת נמסר: "קצין הכנסת, ניצב יובל חן, זימן היום (21/12) בצהריים לפגישה את ח״כ איתמר בן גביר, בה ביקש לשמוע ממנו את פרטי השתלשלות האירוע החריג שארע אמש באחד מחניוני גני התערוכה שבת״א.

בנוסף ולבקשת ח״כ בן גביר, הבטיח קצין הכנסת להעביר לבחינה משטרתית נוספת את סוגיית אבטחתו וזאת נוכח טענותיו בדבר מסכת האיומים על חיו."


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: