לראשונה בעולם: מלון בוטיק בלב גן חיות בקריית מוצקין

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז חיפה, החליטה לאשר את התוכנית של עיריית קריית מוצקין, לגבי מתחם גן החיות העירוני, מדובר בשינוי ייעוד משטח פארק עירוני, לשטח למבני ציבור ותיירות לאטרקציה תיירותית, תיירות ושטח ציבורי פתוח.

התוכנית מציעה שינוי ייעוד במתחם גן החיות הקיים, שטח למבני ציבור ומלון לאטרקציה תיירותית ומלון בקרית מוצקין. גן החיות הקיים משתרע על שטח משמעותי משטח הפארק העירוני.


בגן משתכנים מאות בעלי חיים, והוא משמש כמרכז בילוי שגם מארח עשרות אלפי תלמידים בשנה, המגיעים אליו לסיורים לימודיים. במתחם אושר בית מלון בשטח של כשלושה וחצי דונם שיכלול 65 חדרי אירוח. התוכנית מציעה להגדיל את מספר יחידות האירוח במלון ל- 150 יחידות, בהתאם לבקשת משרד התיירות.

צילום: משרד אדריכלים פיני ויינברג.

לאחר שדנה בהתנגדויות, הודיעה הוועדה: ״הוועדה השתכנעה כי השינוי המבוקש להגדרת ה"חי פארק" והשטח למבני ציבור– כ"אטרקציה תיירותית" יגדיר מחד גיסא באופן מדויק יותר את השימושים הקיימים והמתוכננים בו ויממש את חזון הרשות המקומית ליצירת מוקד לתיירות פנאי ונופש ייחודי אשר יחד עם הוספת ייעוד למלון יהוו אטרקציה תיירותית לתושבי קריית מוצקין בפרט ולתושבי הסביבה בכלל. לאור האמור, הוועדה סבורה כי יש הצדקה תכנונית לאשר את התוכנית".

עו"ד שיר הספרי ממתגת ערים ונדל"ן, האחראית על מיתוג הפרויקט מציינת כי: "מדובר במלון הבוטיק הראשון מסוגו בעולם, המלון עצמו צפוי להיבנות בשטח של כ-3,500 מטר מרובע ויכלול עד כ-150 חדרי מלון. השטח הכולל הוא 10,000 מטר מרובע. עלות בניית המלון צפויה להגיע למאות מיליוני שקלים". עוד הוסיפה הספרי לדווח כי: "יזמים בכירים בתעשייה כבר החלו להביע התעניינות בפרויקט ייחודי זה".

ראש העיר, חיים צורי, אמר בעקבות החלטת הוועדה: "הבשורה על הקמת מלון הבוטיק הראשון בעולם בלב גן החיות עתידה למנף משמעותית את את קריית מוצקין ןלהציבה על מפת התיירות הבינלאומית״.אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: