ניסה להעניש את אשתו: ושילם על כך ביוקר

האישה אם לשני בנים החליטה לעזוב את בעלה לאחר נישואין ממושכים שבמהלכם עברה התנהלות של 'גזלייטינג' (התעללות רגשית מלווה בשטיפות מח) אובססיביות ושליטה מצד הבעל בכל דרך יצירתית ופחות יצירתית שניתן רק לחשוב עליה.

כשהחליטה האישה לעזוב את בעלה ולהתגרש ממנו, הוא סירב להכיר בכך, והמשיך לנסות להתעמר בה: אם בדרך של מניפולציות רגשיות ישירות או בעקיפין דרך הילדים, ואם בדרך של שליטה כלכלית.


כשעשתה כדבריו והייתה "ממושמעת" העביר לה כסף עבור הילדים, אך בשעה שהעזה להמרות את פיו, ובעיקר בשעה שהגישה נגדו תביעת גירושין, אז החליט הבעל "לייבש" אותה כלכלית.

עו"ד גלית צור סירבה לתת יד להתנהלות אלימה שכזו, ומיהרה, בין יתר הצווים שהוגשו מטעמה, להגיש גם סעד זמני דחוף למזונות זמניים עבור הקטינים ולהדגיש את התנהלותו הנלוזה והאלימה של האב כלפי אשתו.

בהחלטה אמיצה של ביהמ"ש לענייני משפחה, זיהתה השופטת בתיק את ההתנהלות המניפולטיבית והשתלטנית של הבעל, וחייבה אותו במזונות גבוהים באופן חריג, בדיוק על בסיס הטענה שנטענה על ידי עו"ד צור שאם האב יכול היה להעביר כספים בגובה שהעביר כשהאם הייתה "ראויה" לכך בעיניו, אין כל סיבה שלא יחויב להמשיך להעבירם גם כעת.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: