תגובות

זהירות מנוכלים: השוטר כתב דו"ח שיקרי ולא התייצב לדיון בביהמ"ש – המדינה חזרה בה מהאישום

נהגים רבים שמוגש כנגדם כתב אישום בגין עבירות תעבורה חוששים (בצדק) מכך שבמצב של גרסה מול גרסה עמדתם מול המשטרה נחותה. אין זה חשש לא מבוסס שכן עיון בשורה ארוכה של הכרעות דין בבתי המשפט לתעבורה מעלה כי המהימנות של השוטר בשטח נהנית מתמיכה רחבה. עם זאת, לעתים נאשמים יכולים להשיג את הזיכוי המיוחל בשל התנהלות לקויה של השוטרים באירוע או שיש הוכחות חזקות לצד שלכם.

גם לאיתמר כהן, כתב חדשות כל העולם זה קרה, השוטר אלי דהן מטבריה המציא שהכתב שלנו נהג עם טלפון ביד ורשם דו"ח שיקרי. כשהגיע איתמר לבית משפט עם עדויות והוכחות, השוטר בחר שלא להגיע ושוב בטענה שיקרית שלא הזומן לדיון. בעקבות כך, המדינה החליטה לחזור בה מכתב האישום.


זה קרה לפני כשנה (1/1/21) איתמר כהן, כתב חדשות כל העולם יצא לסיקור בצפון בזמן הסגר. בצומת צמח סמוך לכנרת היה מחסום משטרה, משלא ראה שביקשו ממנו לעצור – המשיך בנסיעה.

אחרי זמן קצר, יצא השוטר אלי דהן לכיוונו וכעבור כדקה עצר אותו. כששאל למה לא עצר במחסום, הסביר שלא ראה שביקשו ממנו לעצור והציג לו תעודה המאפשרת להסתובב בסגר.

אחרי שראה שהוא נקי מעבירות, שאל מה יש לו ליד הרגל – וכשהציג לו את הפלאפון, אמר השוטר: "בגלל זה לא ראית אותי" וישר רשם דו"ח של 1000 ש"ח ו-8 נקודות.

איתמר עירער על הדו"ח ומשלא בוטל הלך להשפט.


בבית משפט הציעו למחוק את הנקודות ולהשאיר את התשלום והוא סרב. השופט קבע דיון להוכחות והזמין את השוטר אלי דהן מטבריה לדיון בתאריך 20/12/21.

אתמול, כשנה אחרי המקרה, התייצבת איתמר כהן לדיון, אך השוטר השקרן לא הגיע. כשביררו את הסיבה, אמר שלא קיבל זימון למשפט.

במקום שבית המשפט יפסוק את הדין בלעדיו (ולהבין שהשוטר מתחמק מלספר שקרים ושמקומו בכלא), המדינה החליטה לחזור בה מכתב האישום – בתנאי שזה יהיה ללא תשלום הוצאות.

"למרות שרציתי לראות את השוטר מורשע! בלית ברירה הסכמתי להצעה, כי אין לי זמן וכוחות להמשיך להלחם בתיק אחרי שהוא נסגר", סיפר איתמר אחרי הדיון והוסיף: "מצער שהשוטר נשאר בתפקידו להמשיך ולחלק דו"חות שקריים לאנשים מסכנים שנופלים ביידים שלו."

לסיכום: דיבור בטלפון סלולארי בנהיגה מסוכן, ויכול לגרום לתאונות קשות וקטלניות!! בכל זאת, אם קיבלתם דו"ח תנועה על שימוש או החזקת טלפון סלולארי בנהיגה, לפני שאתם משלמים את הדו"ח, תקראו אותו בעיון ותבדקו האם יש קשיים בו או אם אתם חושבים שהוא נרשם לא בצדק, רוצו להישפט.


תגובות לכתבה:

  1. קובי

    דווקא איתי הוא התנהג ברחמים רבים

כתיבת תגובה: