תגובות

תם המצוד: המחבלים שרצחו יהודה דימנטמן ז״ל סמוך למאחז חומש – נעצרו | תיעוד

בתום פעילות מודיעינית ומבצעית של שב"כ, צה״ל והימ״מ: התקיים הלילה מבצע בכפר סילת אל חארתיה במהלכו נעצרו ארבעת המחבלים שביצעו את פיגוע הירי בו נרצח יהודה דימנטמן ז״ל סמוך לחומש.

במסגרת חקירת השטח של העצורים הוחרם האמלח ששימש לביצוע הפיגוע. המחבלים הועברו להמשך חקירת שב״כ.


מדובר צה"ל נמסר: " הלילה, התקיים מבצע בכפר סילת אל חארתיה במרחב החטיבה המרחבית "מנשה", במהלכו כוחות שב"כ, צה"ל וימ"מ עצרו את ארבעת החשודים בפיגוע הירי בו נרצח יהודה דימנטמן ז״ל סמוך לחומש. החשודים הועברו להמשך חקירת כוחות הביטחון והוסגרו אמצעי הלחימה של החשודים ששימשו לביצוע הפיגוע. צה״ל ימשיך לפעול לשמירה על הביטחון במרחב."

הנשקים שנתפסו, צילום: דוברות המשטרה.

במג"ב ציינו כי: "כוחות הביטחון ימשיכו לפעול למיצוי הדין עם המעורבים בפעילות טרור".


פעילות הכוחות בשטח, צילום: דובר צה"ל.

‏דובר צה"ל תת אלוף רן (רנכו) כוכב מסר כי: "חלק מהכוחות עדיין בשטח. אני מקווה שמעצרם וחקירתם יסכלו פיגועים נוספים בקרוב. המבצע מהווה מסר נוסף לארגוני הטרור שנגיע בעתיד לכל מפגע. 4-5 מחבלים ביצעו הפיגוע מתוכם שניים ביצעו את הירי. סה"כ נעצרו 6-7 מתוכם 2-3 סייענים".

תמונות המחבלים שנעצרו הלילה.

שר האוצר ויו"ר מפלגת ישראל ביתנו אביגדור ליברמן: "אני מברך את כוחות הביטחון שהביאו ללכידת המחבלים שביצעו את פיגוע הירי בשומרון. בכך מנעו הכוחות פיגועי טרור נוספים שיכלו להוביל חלילה לאובדנות יקרים. אני שב ואומר, ידנו תמיד תהיה על העליונה ולא נהסס להשתמש בשום משאב על מנת לסכל כל אירוע שפוגע בביטחוננו. שבוע טוב."

ח"כ אורית סטרוק: "ברכות לצה"ל וכוחות הבטחון על לכידת חוליית המחבלים שרצחה את יהודה דימנטמן הי"ד בחומש. אבל לא זה המענה לפיגוע הדמים. המחבלים יועברו לקיטנת הכלא הישראלי, ונותר לקוות שלא ישוחררו משם בעסקה. המענה לפיגוע הוא רק אישור הישיבה בחומש, חידוש הישוב, ותיקון חוק ההתנתקות. תגובה ציונית הולמת."

ח"כ שמחה רוטמן: "כל הכבוד לצה"ל ולכוחות הביטחון על לכידת החוליה שרצחה את יהודה דימנטמן הי"ד. המשימה עוברת לדרג המדיני. הריסת בתי המחבלים מצילה חיים ומרתיעה את המחבל הבא. רפיון ותשלום משכורות למחבלים מעודדים את המחבל הבא. בנט וגנץ, זה חונה אצלכם."

שר הביטחון בני גנץ: "מברך את כוחות הביטחון, בהובלת צה"ל והשב"כ על פעולה מהירה, מקצועית ונחושה לאיתור המחבלים שאחראים לרצח יהודה דימנטמן ז"ל. נמשיך לרדוף את הטרור ולבוא חשבון עם כל מי שיפגע או ינסה לפגוע באזרחי ישראל."

יו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז (הציונות הדתית): "מברך את כוחות הביטחון על תפיסת המחבלים. שוב אנו רואים כי הטרור הערבי מרים את ראשו. הדיבור ההזוי של השר בר לב על "אלימות מתנחלים" לא יעזור להתמודד עם האלימות האמיתית והברברית של הטרור הערבי. את הטרור צריך להרתיע, את הטרור צריך צריך להכריע ולשם כך הממשלה חייבת לגלות נחישות".


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: