תגובות

"ממשלת ישראל – האחריות עליכם!!": מאות מלווים את יהודה דימנטמן הי”ד בדרכו האחרונה | שידור חי

מאות בני אדם משתתפים בשעה זו במסע ההלוויה של יהודה דימנטמן הי”ד, אברך בישיבת חומש, שנרצח אמש בפיגוע ירי כשהיה בדרכו מהיישוב חומש אל ביתו.

בהלוויה משתפפים מאות מלווים, חברי כנסת, רבנים ואישי ציבור. המסע התחיל ביישוב חומש, שם נשאו הספדים, ומשם ייצאו מסע ההלוויה לירושלים.


ראש ישיבת חומש הרב אלישמע כהן בהלוויתו של יהודה דימנטמן בישוב חומש: "חומש תישאר לנצח. חומש תתחזק. החותמת שהשאיר בישיבה כאן יהודה תישאר לנצח. נצמח יחד, נתפתח יחד. ויתקיים בנו הכתוב – כי דם עבדיו יקום ונקם ישיב לצריו וכפר אדמתו עמו".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ספד ליהודה דימנטמן הי"ד: "יהודה האהוב, אחינו היקר, אחינו הקדוש, איש אמיץ בתוך ים סוער, נושא הדגל. אדם יקר, עם חיוך תמידי של אהבת ישראל טהורה, תלמיד חכם אמיתי. אידאליסט.
נשמתך פה איתנו עכשיו, ותמיד תהיה פה איתנו. איך נקטפת מאיתנו ביד כה אכזרית וזדונית רק כי אתה יהודי שחי בארצו?

לפני 16 שנים נעשה הפשע הנורא מכל.

ביד חזקה, באכזריות, קרעו את יהודי גוש קטיף וארבעת יישובי צפון השומרון: חומש, שא-נור, גנים וכדים.

יהודה היה רק בן 9 כשקרה העוול הנורא הזה, כשאחינו ניסו לקרוע את האדמה מעם ישראל.
הוא ראה, אבל לא המשיך הלאה בחייו. כנער צעיר הוא בחר לשאת את דגל המאבק, להשיב אותנו הביתה. נשא את הדגל עם חבריו בישיבת חומש. בגשם, בקור, בחום הקופח בקיץ, כאשר פעם אחר פעם מגיעים לפנות אותם מהמקום – הוא ישב ולמד תורה, והתפלל שעם ישראל יתעשת, שנחזור כולנו יחד לבתים שלנו, לאדמה שלנו, ללא חשש. מבלי להתבייש ולומר: זה שלנו. זה שלנו.


אתמול בלילה גדע מרצח שפל, אוייב שרוצה לראות אותנו נכחדים לא רק מכאן – מחומש שבצפון השומרון, אלא נכחדים מעל האדמה.
אתמול בלילה קטף האוייב הברברי את נשמתך והותיר את כולנו כואבים, המומים.

ממשלת ישראל – האחריות עליכם!!
אתם אחראים לבטחון כל אזרחי המדינה – אלה שבחרו בכם ואלה שלא.
יהןדה לא מת ממחלה, הוא לא נפטר מסרטן. הוא נרצח רק כי הוא יהודי!
דם יהודי לא יכול להמשיך להיות הפקר!
עד מתי??

אנחנו עומדים כאן, כואבים, בוכים.
אבל אנחנו לא נשברים!!!

אנחנו יחד נתקע יתד, ניתן תשובה ניצחת לטרור שרוצה לעקור אותנו מכאן.
אנחנו נחזק את אחיזתנו בארצנו.
הרב מרדכי, אביו של יהודה, אמר לי אתמול:
צוואתו של יהודה היא – לאשר את הישיבה בחומש! צוואתו – להחזיר את הישוב מחדש!!

אני דורש כאן יחד עם המשפחה, ממשלת ישראל!
הודיעו היום קבל עם ועולם כי עם ישראל לא יישבר, כי ממשלת ישראל נותנת תשובה הולמת לרצח הזה. ממשלת ישראל מסדירה את ישיבת חומש ונותנת תשובה ציונית וגאה לפשע הנורא הזה לעולם לא נשבר".

ההספד של ראש מועצת שומרון יוסי דגן.

גירוש חומש היה פשע נורא וטעות גדולה וטעות גדולה צריך לתקן במעשה גדול! הסדרת ישיבת חומש בדרך לחזרה לחומש ובניית חומש כיישוב יהודי גדול ואיתן.

אתיה, דוד הקטן, משפחות דימנטמן ואלק היקרות.
אני מבטיח לעולם לא תהיו לבד. אתם לנצח חלק ממשפחת השומרון, הרצח הנורא הזה לא יישאר ללא מענה ציוני. בבניין הארץ ננוחם.

קרדיט: מועצה אזורית שומרון.

שלומי דימנטמן, אחיו של יהודה דימנטמן, ספד לו בדמעות ופנה לראש הממשלה נפתלי בנט: "אני קורא לראש הממשלה שחלקנו במשפחה אפילו הצביעו לו, חזור בתשובה, ומי יודע אם לא לעת הזו הגעת למלכות??. חדש את הישוב בחומש. לא רק את הישיבה".

ההספד המלא של אחיו של יהודה דיאמנט: "בשבתות והוא ואתיה עלו לכאן, גרו בפחונים, והכל עשו מתוך שמחה ולא מתוך כעס. אבל הבעיה היותר קשה שלנו זה לא האויבים המסתובבים כאן מסביב, אלא שלעם ישראל יש חולשה, וזה הכי כואב, שחלק מהממשלות תקעו כאן את הגלגלים. אני קורא לראש הממשלה שחלקנו במשפחה הקרובה הצביעו לו, חזור בתשובה, חזור למה שאתה אמרת לא לפני הרבה זמן, ומי יודע אם לא לעת הזאת הגעת למלכות, חדש את הישוב בחומש לא רק את הישיבה, ההריסות כאן זה כתם שחור למדינת ישראל, הערבים כאן מסביב צוהלים ושמחים לראות איך אנחנו מושפלים, במיוחד ע"י לצערנו הגדול, בג"צ ועוד אנשים משונאי ישראל עוזרים להם במאבק הזה, אנא הרם קרן ישראל עמך, הקב"ה שדמו של יהודה לא יהיה לחינם, אנחנו דורשים ואנחנו נהיה כאן ואנחנו נסכן את נפשנו, ומדינת ישראל תדאגו שאנחנו כאן נחיה לבטח ולשלווה, ארצנו היא ולא ניתן אותה לאחר. בע"ה ה' יקום דמו. אני רוצה לחזק את הורי היקרים שבעשר שנים האחרונות, אבא ואמא מחזקים, מלמדים ומטפלים בסבא משה שיחיה וסבתא הדסה שנפטרה, במסירות נפש. הרבה כוחות צריך לזה, אבל עכשיו שדמו של יהודה יתן לנו כוחות להמשיך במפעל שאבא ואמא הקימו, 12 אחים אנחנו, כולנו באחדות, באהבה ובשמחה, שנמשיך האלה ואנחנו לא נישבר ולא ניכנע אתיה, אחותנו את היי לאלפי רבבה."

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר: "הציבור דורש נקמה והוא צודק, צריך לבנות וליישב את ארצנו, אבל גם לכסח את מי שפוגע בנו. ממשלת ישראל צריכה לעשות נקמה, לחזור לסיכולים הממוקדים, ועונש מוות למחבלים ולהפסיק את מדיניות הכל כלול למחבלים בבתי הכלא".

ח"כ בן גביר הוסיף ותקף את השר לביטחון הפנים ואת שר הביטחון: "בהוראת גנץ ובר לב, בחודשים האחרונים נרדפו תלמידי חומש על ידי משטרת ישראל במעצרים, הריסות, הרחקות, ועוד. ומול הרדיפה, עלתה כמות זריקות אבנים ובקבוקי תבערה בדרך לחומש. הטרור לא בא בחלל ריק; כשהמחבלים רואים שהממשלה רודפת אחרי אנשי חומש, הם מרשים לעצמם לרצוח. הדם על ידי ממשלת ישראל".

ח"כ ניר ברקת בהספד ליהודה: "על הזכות שלנו על ארץ ישראל נגן בחירוף נפש המטרה של הטרוריסטים היא לגרש אותנו, התשובה שלנו צריכה להיות נחרצת- יותר התיישבות ויד ברזל מול הערבים הטרוריסטים. המטרה שלנו היא להביא 2 מיליון יהודים להתיישבות – אנחנו ניישב את ארץ ישראל בכל מקום".

ח"כ שמחה רוטמן: "הגעתי למקום בו נרצח הלילה יהודה דימנטמן הי"ד בחומש. במקום שבו אין התיישבות יהודית, במקום שבו אנו מאבדים אחיזתינו בארץ ישראל, שם פוגעים ביקרים לנו מכל. רק שיקום חומש וחזרה לשטחי ארצינו שננטשו ימציא נחמה כלשהי לרצח הנורא הזה."


יהודה דימנטמן הי"ד ואישתו אתיה, ובתמונה השניה יהודה עם בנו הפעוט דוד. קרדיט: באדיבות המשפחה.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: