תגובות

פיגוע ירי בשומרון: הרוג ושני פצועים קל מירי של 2 מחבלים בכניסה ליישוב חומש

לפני זמן קצר, דווח על פיגוע ירי על ידי 2 מחבלים בכביש 60 סמוך ליישוב חומש, 3 בחורי ישיבה פצועים הגיעו לשער האחורי של היישוב חומש, אחד במצב אנוש ושניים נוספים במצב קל. מותו של הפצוע האנוש נקבע בדרך לבית חולים. המשטרה וצה"ל פתחו במצוד אחר המחבלים.

דובר מד"א, זכי הלר מסר כי "בשעה 19:29 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון, על 3 פצועים שנפגעו באירוע ירי והגיעו סמוך לשער האחורי של היישוב שבי שומרון. חובשים ופראמדיקים של מד"א בסיוע כוח רפואה של צה"ל מעניקים טיפול רפואי לשלושה צעירים בשנות העשרים, בהם: 1 במצב אנוש, פצוע מירי, מפונה תוך פעולות החייאה לבית חולים בילינסון, 2 נוספים במצב קל משברי זכוכיות מפנים לבית חולים מאיר."


זירת הטיפול בפצועי הפיגוע מחומש הערב בשבי שומרון. צילום: דוברות מד"א.

מדובר צה"ל נמסר: "ראשוני: התקבל דיווח על אירוע ירי סמוך למאחז חומש שבמרחב החטיבה המרחבית "שומרון". מתחקיר ראשוני עולה כי מדובר בפיגוע ירי לעבר רכב ובו מתיישבים בסמוך למאחז חומש שבמרחב החטיבה המרחבית "שומרון". הפצועים מקבלים טיפול רפואי בנקודה. כוחות צה"ל סורקים במרחב אחר החשודים."

הנרצח הוא: יהודה דימנטמן, בן 25 נשוי ואב לילד כבן שנה. תושב שבי שומרון תלמיד ישיבת חומש שבשומרון.

חובשי רפואת חירום במדא אריה אלטר ויוסף דסקל סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו את הרכב בסמוך לשער האחורי של הישוב. במושב האחורי ישב צעיר בשנות ה 20 מחוסר הכרה עם פצעי ירי בגופו. בסיוע כוח רפואה של צה"ל הענקנו לו טיפול רפואי וביצענו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות שבסופן נאלצנו לקבוע את מותו. נהג הרכב ונוסע נוסף היו בהכרה מלאה והתהלכו במקום כשהם סובלים מפציעות קלות משברי הזכוכיות. הענקנו להם טיפול רפואי מהיר בשטח ופינינו אותם לבית החולים כשמצבם מוגדר קל."

נתנאל אילוז חובש איחוד הצלה מסר: "הענקתי סיוע ראשוני בזירה לנפגע במצב אנוש מירי. ולשני נפגעים נוספים בהכרה. כמו כן הוענק סיוע בזירה לנפגעת חרדה ע"י יחידת חוסן – היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה".


צילום: דוברות איחוד הצלה.

גיל ביסמוט מפקד זק״א מחוז ש״י: "כשהגענו למקום הבחנו ברכב פרטי עם סימני ירי רבים, בסמוך טיפלו כוחות צה״ל ב3 צעירים כבני 20 כשאחד מהם מחוסר הכרה עם פגיעה רב מערכתית, לצערי צוותי מד״א וצה״ל נאלצו לאשר את מותו. שני הפצועים הנוספים פונו במצב קל לביה"ח. מתנדבי זק"א מחוז ש"י מטפלים בכבוד המת ובאיסוף הממצאים בזירת הפיגוע הקשה."

צילום: דוברות זק״א.

צוותי החרום של מוא"ז שומרון, יחד עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן ורב מלווים בצוותים רפואיים, הודיעו לאלמנת הנרצח בפיגוע את הבשורה הקשה.

ראש הממשלה, נפתלי בנט, קיבל עדכון ראשוני בפרטי הפיגוע, ואמר: "יחד עם כל עם ישראל, אני שולח תנחומים מעומק הלב למשפחתו של הנרצח בפיגוע הקשה שאירע הערב בשומרון, ומאחל החלמה מהירה לפצועים. כוחות הביטחון ישימו את ידם על המחבלים במהרה. אנו נבוא עמם חשבון".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן בתגובה לפיגוע הקשה זה עתה בחומש: "‏כתוצאה מהירי של המחבלים שלושה פצועים בכניסה ליישוב חומש, מתוכם אחד פצוע במצב קשה מאוד, כרגע בטיפול ראשוני בכניסה לשבי שומרון.

קרדיט צילומים: מועצה אזורית שומרון.

ממשלת ישראל מאבדת את ההרתעה, סדרה של צעדים שוב ושוב גורמים לטרור הערבי מבית הרשות הפלסטינית להרים את קולו. אנחנו המתיישבים בשומרון ואיתנו כל עם ישראל ננצח את הטרור, אנחנו ננצח אותם.

אני דורש וקורא בזמן הזה לממשלה להפוך את הדיסקט, הממשלה הזו בין אם בחרנו בה ובין אם לא היא אחראית לביטחון של כל אזרח במדינת ישראל. לא יכול להיות שפעם אחר פעם אזרחים נורים במקומות מרכזיים במדינת ישראל. אנחנו מצפים הממשלה להפוך את הדיסקט באופן מיידי, דם יהודי לא יכול להיות הפקר".

הליכוד: "אנו שולחים תנחומים מעומק הלב למשפחתו של הנרצח בפיגוע הקשה הערב בחומש שבשומרון ומתפללים לשלום הפצועים. במקום להסית נגד המתיישבים הממשלה הכושלת הזאת חייבת להילחם במחבלים."

השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב: "‏פיגוע קשה ליד חומש הערב. הטרור הפלסטיני מרים שוב את ראשו המכוער. תנחומיי למשפחתו ויקיריו של בן הישיבה שנרצח והחלמה מהירה לפצועים. אֶרְדּוֹף אוֹיְבַי וְאַשִּׂיגֵם וְלֹא אָשׁוּב עַד כַּלּוֹתָם".

יו"ר תנועת אם תרצו מתן פלג מסר: "חודש של פיגועי טרור רצחניים, דקירות וידויי אבנים, ובתגובה ממשלת ישראל לא הרסה בית אחד של מחבל ולא ביצעה שום מהלך משמעותי נגד הטרור. במקום זאת, ראינו הסתה נגד מתנחלים הענקת תמריצים ומתנות לרש"פ. מדובר בפגיעה בציונות ובמדינת ישראל".

מפורום בוחרים בחיים של המשפחות השכולות ונפגעי טרור נמסר: "בזמן שהשר לביטחון פנים מתמקד ב'אלימות המתנחלים' דם יהודים נשפך כמים. אנחנו מטילים אחריות מלאה על הממשלה ומצפים ממנה להפסיק במסע הדלגיטימציה למתנחלים ולהתחיל להילחם בטרור".

מארגון בצלמו נמסר: "סירוב הצבא להרוס את בית המחבל נתן רוח גבית לטרור. כבר חודש מרצח אליהו קיי אולם למרות פנייתינו שוב ושוב צה"ל מסרב להוציא צו הריסה לבית המחבל. כפי שכבר הזהרנו מניעת הרס בתי מחבלים זה הזמנת הפיגוע הבא. אשר יגורנו בא. אנחנו דורשים עוד היום להוציא צו הריסה לבית המחבל שרצח את אליהו קיי וכן לכל בית מחבל ומחבל."

ראש מועצה מקומית אפרת עודד רביבי: "פיגוע הירי מוכיח שעסקת גנץ בר לב להקצאת חיילים למשימות שיטור פוגעת בביטחון. היריעה של כח האדם של צה"ל קצרה אל מול ריבוי המשימות עם התגברות הטרור הפלסטיני, צריך לאפשר לצה"ל לשמור על חיי התושבים ובטחונם ולא לשלוח אותם למשימות לא להם. בה בעת שתעסוק המשטרה במשימות השיטור כפי שפעלה לאורך הדרך וידעה לעשות כן בלי להכפיש ציבורים ובלי להתלהם. נושא תפילה לשלומם של הפצועים."

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "כששר הביטחון גנץ מנהל מדיניות רופסת והשר עומר בר לב מוציא את דיבת ישראל רעה בעולם ותוקף בלי בושה את המתנחלים, המחבלים מריחים חולשה, לא נרתעים ומרימים ראש. המדיניות הרופסת של בר לב – גנץ וממשלה שנשענת על האחים המוסלמים מובילה לפיגועי טרור. הדברים של עומר בר לב הובילו לפיגוע. מילים יכולות להרוג.

ח"כ בן גביר הוסיף: "בשעה קשה זו שולח איחולי החלמה שלמה לפצועים ותנחומים למשפחת הנרצח".

בצלאל סמוטריץ: "‏אסור. פשוט אסור להיכנע לטרור. אסור להבין אותו, אסור לחפש לו הסברים, ואסור לבלבל בין טוב לרע ובין אויב לאוהב כפי שעושה הממשלה הזו עד כה. התשובה לפיגוע הקשה עכשיו בחומש חייבת להיות הקמה מחודשת של הישוב והסדרת הישיבה הפועלת במקום מאז הגירוש! "ואומר לך בדמייך חיי".

ראש מועצת קרית ארבע חברון סא"ל במיל' אליהו ליבמן: "ראינו הערב את "אלימות המתנחלים" סמוך לחומש, ההסתה נגד ציבור המתיישבים לא נשארת במחוזות הטוויטר אלא היא מחלחלת לאויבנו שלא מבזבזים זמן ורוצחים את טובי בנינו ובנותינו. אני קורא לממשלת ישראל להתעשת, להנחית מכות קשות על אויבנו ולהעיף את האויב שנמצא בתוכינו, רוצים לראות מעשים, לא דיבורים".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: