נדחתה בקשת המשטרה: בימ"ש הורה על שחרורום של "מסתערבי הר הבית"

בימ"ש השלום בירושלים הורה לפני זמן קצר (ה') על שחרורום של שני "מסתערבי הר הבית" ממעצר. בדיון ביקשה המשטרה להאריך את מעצרם של השניים בחמישה ימים, שופטת בימ"ש השלום עדי בר טל דחתה את בקשת המשטרה והורתה על שחרורם של השניים בהם יו"ר התנועה רפאל מוריס בתנאים מגבילים.

בית המשפט קבע כי השניים יורחקו מהר הבית והעיר העתיקה ל-30 ימים, וכי תיאסר עליהם יצירת קשר עם שאר המשתתפים בכתבה.


בדיון ייצג את השניים עו"ד נתי רום מטעם ארגון חוננו. לשאלת עו"ד רום לנציג המשטרה בדיון, האם זו עבירה ליהודים להיכנס בשערי הר הבית ענה נציג המשטרה כן והוסיף כי ישנה החלטת ממשלה שאוסרת את עליית היהודים מהשערים מהם נכנסים המוסלמים, עובדה שאינה נכונה.

לבקשת המשטרה עוכב ביצוע ההחלטה במספר שעות לצורך שקילת ערר מצד המשטרה.

כזכור, השבוע נחשף כי תנועת חוזרים להר מקיימת מערך הדרכה לעליה "מסוערבת" להר הבית, כך שהפעילים יוכלו להיכנס להר דרך השערים בהם נכנסים הערבים בכל השעות בהן הר הבית פתוח למוסלמים.

מתנועת 'חוזרים להר' נמסר כי "שוב נחשפו סדרי העדיפויות העקומים של משטרת ישראל, שנכשלת פעם אחר פעם בסיכול טרור ערבי בהר הבית ומאידך משקיעה משאבים עצומים כדי להתנכל לפעילותם של פעילי הר הבית. הניסיונות של המשטרה לא ירתיעו אותנו מלהמשיך לחתור על פי חוק בלבד למימוש החזון הציוני, הלאומי והתורני של מימוש ריבונות יהודית מלאה בהר הבית ובניית בית המקדש".

עו"ד נתי רום מסר "‏מדובר במעצר שערורייתי, אנו שמחים כי בית המשפט החליט לשחרר את החשודים ומצרים על כך שהמשטרה ביקשה עיכוב ביצוע. ‏אני מזועזע מהאמירה באולם בית המשפט בירושלים כי אסור על יהודים להיכנס בשערי הר הבית, בהם נכנסים המוסלמים, זו אפליה גזענית, במדינה דמוקרטית שאסור שתתרחש. אנחנו מקווים כי ימ"ר ירושלים ימצא לנכון להשקיע את כוחותיו בפשעים החמורים המתבצעים יום יום בעיר ולא כלפי היהודים שכלל לא ביצעו אף עבירה", סיים עו"ד רום.(בתמונה: יו"ר 'חוזרים להר' מאולם בית המשפט. קרדיט: עמנואל ברוש, פעיל הר הבית).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: