תגובות

תמורת תשלום: עובד במרכז לבטיחות בדרכים נעצר לאחר שאישר רישיונות לנהגים שנפסלו

חשד: עובד מכון הרפואי לבטיחות בדרכים (מרב"ד) נעצר על ידי משטרת ישראל בחשד לאישור רישיונות נהיגה לנהגים שנפסלו משיקולי בריאות תמורת אלפי שקלים.

עובד של המכון לבטיחות בדרכים (המרב"ד), נעצר היום (ב') ע"י משטרת ישראל בחשד לאישור רישיונות נהיגה לנהגים שנפסלו משיקולי בריאות תמורת תשלום. החקירה במשטרה נפתחה בעקבות בדיקה ודיווח של משרד הבריאות.

מדובר בחשדות חמורים של פגיעה בטוהר המידות ואישור רישיון נהיגה למי שאינו כשיר לכך תוך סיכון הציבור.


המרב"ד עוסק, בין היתר, בבקשות היתר לקבלת רישיון לפסולי נהיגה משיקולי בריאות, פסילות בשל שימוש בסמים ואלכוהול, נהגים שהיו מעורבים בתאונות דרכים קטלניות וכו'.

ממשרד הבריאות נמסר כי "מרגע שעלו חשדות באישור הרישיונות ובנושאים נוספים – דווח המקרה באופן מיידי למשטרה שביצעה חקירה סמויה, שהפכה גלויה היום עם מעצרו של העובד וחשודים נוספים. לאחר הדיווח ומסירת הפרטים , משרד הבריאות פעל בקשר רציף עם משטרת ישראל כל העת.

יצוין כי במסגרת היערכות משרד הבריאות להתקדמות החקירה ולמעצר, ננקטו פעולות שמאפשרות את המשך הפעילות הרציפה במרב"ד. עם זאת, יתכנו עיכובים בקבלת מענה בימים הקרובים."

דוברות המשטרה נמסר כי "החקירה נפתחה בעקבות פעילות ודיווח של משרד הבריאות, שהעלה חשדות לאי סדרים בכל הנוגע לאישור בקשות למתן רישיונות נהיגה שהוגשו למכון.

לאחר חקירה סמויה של מפלג ההונאה במשטרת מחוז ת"א, נעצר הבוקר עובד בכיר במכון הרפואי לבטיחות בדרכים (המרב"ד), תושב מרכז הארץ בן 46, בחשד לשורה של עבירות מתחום טוהר המידות, בהקשר של אישור מתן רישיונות נהיגה לנהגים שנפסלו מלנהוג משיקולי בריאות.


במהלך החקירה הסמויה עלה חשד כי נהגים בסיכון שנפסלו מלנהוג על ידי משטרת ישראל ובתי המשפט, מסיבות רפואיות, אושרו לנהיגה מחדש על ידי גורם במרב"ד תמורת תשלום של אלפי שקלים לכל תיק.

על פי החשד הנחקר, החשוד המשמש בתפקיד מינהלי ולא רפואי או מקצועי במרב"ד, התערב בתיקי בקשות מתן רישיון והשפיע במישרין על האישור תמורת תשלום אלפי שקלים לכל תיק. עוד עלה חשד כי תמורת סכומי כסף ששולמו לחשוד, קוצר הליך בחינת הפסילה מחודשים לימים ספורים.

המרב"ד עוסק, בין היתר, בבקשות היתר לקבלת רישיון לפסולי נהיגה משיקולי בריאות (מחלות נפש, אפילפסיה, דימנציה וכד'), פסילות בשל שימוש בסמים ואלכוהול, נהגים שהיו מעורבים בתאונות דרכים קטלניות, גיל מופלג וכו'.

הבוקר, עם הבשלת השלב הסמוי בחקירה, נעצר העובד ומספר חשודים נוספים שהעבירו, לכאורה, כספים לחשוד תמורת אישור הבקשות שלהם לרישוי נהיגה, וכן נערכו חיפושים במשרדי המרב"ד ובתי החשודים. החקירה נמשכת."

(צילום: חדשות כל העולם)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: