תגובות

מראה נדיר ועוצמתי: עגורן בגובה של כ-100 מטרים נע בשלמותו למיקומו ברציף של נמל חיפה | צפו

גבוה יותר, ארוך יותר, עוצמתי הרבה יותר! מראה נדיר בסוף השבוע הזה בנמל חיפה – עגורן ענק בגובה של כ-100 מטרים נע בשלמותו למיקומו ברציף בשיאו של מבצע הגבהה והארכה של עגורן גשר לשינוע מכולות. העגורן מוצב כעת בחלקו הצפוני ביותר של מסוף הכרמל בנמל.

צילום המרהיב מהרחפן: קרדיט – גיאודרונס.

בחודשים האחרונים הוגבה העגורן מתוצרת חברת kocks הגרמנית ב-9 מטרים ובנוסף, הוארכה הזרוע האדומה לבנה שלו בחמישה מטרים. במהלך השבוע הקרוב העגורן יכנס לפעילות מלאה.

פעולה דומה תבוצע בשלושה עגורנים נוספים במסוף, כך שבסיום השידרוג, יהיו במסוף הכרמל בסך הכל שישה עגורנים שמתאימים לשינוע מכולות מאוניות מכולה ענקיות שרוחבן 21 שורות של מכולות והן נושאות על סיפונן למעלה מ 15,000 מכולות (TEU).


ארבעת העגורנים המוגבהים יוכלו גם לשרת אוניות עם מספר קומות גבוה משמעותית של מכולות על הסיפון.

העוצמה החדשה הזו למסוף כרמל תאפשר לנמל חיפה להעניק שירות מלא וללא מגבלות לאוניות מכולה בעלות קיבולת של 14,000-16,000 TEUs

נזכיר שהשבוע הגיעו לישראל באוניה שניים מחמשת המנופים החדשים למטען כללי שיתווספו ליכולות השינוע בנמל חיפה. המנופים כבר נפרקו ברציף קישון מערב שם גם יפעלו לאחר שעבודות התשתית הנרחבות ברציף יושלמו.

מנדי זלצמן מנכ״ל נמל חיפה ודוד כהן סמנכ״ל התפעול בנמל חיפה: ״נמל חיפה נמצא בעיצומה של התעצמות הכוללת שידרוג ציוד קיים וקליטה של ציוד מתקדם חדש, כאשר במקביל אנחנו ממשיכים בהרחבת הפעילות התפעולית כמענה לביקושים שעלו משמעותית בשנה האחרונה. בתחום המכולות, הגבהת העגורנים היא צעד נוסף במוכנות של נמל חיפה לתחרות מול הטרמינלים החדשים. אנו משוכנעים שהעוצמה של מסוף הכרמל בסיום הפרויקט, לצד היעילות התפעולית הגבוהה בנמל חיפה, לא תעלם מעיניהם של מקבלי ההחלטות בחברות הספנות הגדולות בעולם״.אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: