עיריית ירושלים נגד הבואש: "גורם נזקים לבתי תושבים והסביבה – להפסיק באופן מיידי את השימוש"

בעקבות מקרים חוזרים ונשנים של שימוש בבואש המשטרתי כאמצעי לפיזור הפגנות שוחח הערב (מוצאי שבת) ראש העיר ירושלים, משה ליאון, עם מפקד מחוז ירושלים, דורון תורג'מן, ודרש להפסיק באופן מיידי את השימוש בחומר הבואש שגורמים נזקים לבתי תושבים לסביבה כולה.

בתום השיחה אמר ראש העיר: "אין מקום להפעלת בואש בתוך שכונות מגורים. זו תגובה לא מידתית, שלא מקובלת בשום מקום אחר בארץ מלבד ירושלים. גם אם המפגינים מפרים את החוק, יש דרך לטפל בכך בלי לגרום לנזקים חמורים לתושבי השכונה והאיזור. בירושלים ההפגנות מתקיימות בתוך שכונות מגורים ועל כולנו לזכור זאת.


"ההפגנה מתקיימת לכמה שעות ולאחר מכן השכונה כולה סובלת מריח הבואש כל השבוע למרות נקיונות העירייה הרבים במקום, וזאת שבוע אחר שבוע".

"ביקשתי ממפקד המחוז להורות על הפסקת השימוש בבואש בתחומי העיר ואני מקווה שכך ייעשה. אני מצפה מכולם להתחשב בתושבי השכונה וקורא למפגינים לשמור על הוראות החוק ולממש את זכותם הדמוקרטית למחאה בצורה חוקית ולא אלימה".

צוותי התבוראה של העירייה יכנסו לנקות את כל השכונה והאיזור כבר בשעה הקרובה על מנת להקל על התושבים ככל שניתן.צילום: אליסף כהן – חדשות כל העולם.

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: