תגובות

במלאות שנה להרג אהוביה סנדק ז"ל: מאות עלו לקברו – במוצ"ש הפגנת מאחה בירושלים

שנה להרג אהוביה סנדק ז"ל מאות עלו הבוקר לקברו בכפר עציון. ביום שני תיערך אזכרה לזכרו באולם בירושלים בהשתתפות אישי ציבור ורבנים. במוצ"ש צפוייה הפגנה בירושלים בדרישה להעמיד לדין את השוטרים שגרמו למותו.

כ-300 אנשים התאספו הבוקר (שישי) בבית העלמין שבכפר עציון במלאות שנה להרג אהוביה סנדק ז"ל, שנהרג בידי שוטרים בבנימין. למקום הגיעו בני משפחה, חברים ותושבי היישוב בת עין. במהלך האירוע ניגנט המשתתפים ניגונים ונאמרו דברים לזכרו על ידי המשפחה וחברים.

בתוך כך, משפחתו של סנדק ממשיכה במאבקה, ודורשת כי שוטרי ימ"ר ש"י אשר גרמו למותו של אהוביה יועמדו לדין. במוצ"ש תתקיים הפגנה גדולה בשעה 20:30 בגשר המיתרים בירושלים. במהלך ההפגנה ייאמר קדיש לזכרו של אהוביה על ידי אביו אברהם וכן יתקיים לימוד של המשתתפים לעילוי נשמתו. בנוסף, ביום שני הקרוב תתקיים אזכרה לאהוביה שתיערך אף היא בירושלים, בבית חינוך עיוורים בהשתתפותם של בני המשפחה, חברים, רבנים ואישי ציבור.


"היום כבר כולם יודעים – היה טיוח נוראי!" נכתב במודעה על ההפגנה. לדברי המארגנים הטיוח הזה עדיין ממשיך "השוטרים עדיין חופשיים. מח"ש ממשיך להתעקש לחפות על שוטרי ימ"ר ש"י ולהסתיר את האמת. והשבוע, את חיילי מג"ב הגיבורים מח"ש חקרו תוך שעתיים. זאת חרפה", נכתב.

נזכיר כי במהלך השנה האחרונה מתקיים מאבק ציבורי רחב להעמדת השוטרים הפוגעים לדין וחשיפת האמת סביב מותו של סנדק. לאחרונה חזרו ההפגנות לירושלים, ולאזורים נוספים בארץ, בדרישה להעמיד את השוטרים לדין. כחלק מהמחאות העלו לאחרונה המפגינים מיצג המדמה את מותו של סנדק ובו מכונית הפוכה ובובה הקבורה מתחתיה ומסביבה שלוליות דם.


קרדיט: צעירי בת עין ויוסף יצחק שחר.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: