‏נתניהו נגד שבתי שביט: "אין גבול להתנשאות של השמאל על בוחרי הליכוד, התשובה תגיע בקלפי"

‏ראש הממשלה בנימין נתניהו: "הם קראו לנו צ׳חצ׳חים, מנשקי קמעות, 'בוטים' ועכשיו אנחנו 'אנשים חסרי דעת'. אין גבול להתנשאות של השמאל על בוחרי הליכוד. התשובה שלנו תגיע בקלפי".

התגובה של נתניהו באה בעקבות ראיון שנתן שביט לעיתון 'מעריב': "המלחמה שלי היא לא עם סמוטריץ", לדבריו, "אלא עם הליכוד בראשות נתניהו. הבוחרים שלו הם אנשים חסרי דעת, חסרי הבנה".


שביט הוסיף עוד כי "הבייס הפוליטי שלו (של נתניהו י.א) זה אנשים שהסף הנורמטיבי שלהם הוא בגובה דשא".

על כוחו הפוליטי של בצלאל סמוטריץ' אמר שביט: "אתה מוכן לחיות במדינת ישראל שהוא מתאר? בארץ ישראל של סמוטריץ’ אני לא אשאר דקה".

על המתיישבים ביהודה ושומרון אמר שביט מחד כי רבים מ־100 אלף המתנחלים מחוץ לגושים יסכימו להתפנות בתנאים מתאימים. מאידך אמר שביט כי "אין ספק שביהודה ושומרון יש כוח אמוני, אפילו משיחי, שעבורו הישיבה ביהודה ושומרון היא צו האל. אני בז להם, כי זו לא היהדות האמיתית"

בצלאל סמוטריץ אמר בתגובה: "בוקר טוב שבתי שביט. פחד נובע מבורות. בא ניפגש לכוס קפה.


בטוח שאחרי שעה שיחה והיכרות תחליט שאתה נשאר בשמחה גם בארץ ישראל שלי. ולדעתי גם כדאי שתתנצל על האמירה המתנשאת שלך נגד בוחרי נתניהו. לא כל מי שחושב אחרת ממך הוא חסר דעת."

השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל (הליכוד) הגיבה לדברי ההשתלחות של ראש המוסד לשעבר שבתאי שביט כנגד מצביעי הליכוד: " פעם צ׳חצ׳חים ומשתטחי קברים, היום ׳בוטים׳ וחסרי דעת. תודה לך שבתאי שביט על התזכורת לתמונת המצב העגומה בשמאל – גזענות, זלזול והתנשאות כלפי ציבור שלם של בוחרי ליכוד", וחתמה בכך ש- "ישראל היא דמוקרטיה והעם חכם. על דבריך – נגיב בהתאם בקלפי בספטמבר הקרוב".


תגובות לכתבה:

  1. דליה

    ראש השב"כ בתקופת רצח רבין ראש ממשלת ישראל היה שבתי שביט. מי חסר דעת?

כתיבת תגובה: