ח"כ שרון רופא אופיר נאמה במליאת הכנסת את נאום הבכורה שלה

ח"כ שרון רופא אופיר נאמה במליאת הכנסת את נאום הבכורה שלה ואמרה בין היתר: "אנחנו שמספרים מדי יום את תולדות ישראל, שרוקמים את גווני הסיפור שלנו, שמוסיפים פרק ועוד פרק, אנחנו נבקש מעכשיו לחבר, לקרב, למצוא את השביל הטוב, לחיות בעד ארצנו. נהנה מפירות היותנו מעורבים ישראלים, המייצרים בזכות אותו עירוב, קשת של גוונים ומבקשים להיות מעורבים בחברה, אותה אנחנו מספרים ומייצרים כל יום.

כשאני הייתי ילדה, אולי בת שבע או שמונה, אבא שלי ואח שלו היו מנהלים ויכוחים פוליטיים ערכיים, ותמיד באמצע הוויכוח, הם היו פונים אלי ומבקשים ממני שאני אביע דעה, ואני, מה ידעתי? אבל תמיד הייתי משיבה להם בידענות. אתם יודעים, הם שאלו אותי, אז מה, אני לא אענה? ושם עמוק בסתר ליבי, הייתי חולמת שאולי אולי יבוא יום ואני אמצא במקום הזה.


אז היום אני ניצבת כאן על הדוכן במליאת הכנסת, בקודש הקודשים של הציבוריות הישראלית. בקהל נמצאים בן הזוג שלי ושלושת ילדיי, משפחתי האהובה. אימא שלי ואחותי לא נמצאות כאן היום, ואבא שלי? אבא שלי זכרונו לברכה בוודאי מלווה אותי מלמעלה, ואם הוא יכול היה לשאול אותי לדעתי, כפי שהוא עשה בילדות, אני הייתי עונה לו: אבא, אני מתחייבת לשרת את המדינה שלי, אני מתחייבת לשרת אתכם, אני מתחייבת להוסיף ולבנות כל יום בית ישראלי."

יו"ר הכנסת מיקי לוי בירך ואמר: " לאורך הקריירה שלך התרכזת בין יתר הדברים בשוויון מגדרי, וגם בישראל ביתנו עמדת בראש מטה הנשים. לצערי יש פחות מדי נשים בכנסת גם היום, וכל אישה שמצטרפת כחברת כנסת מוסיפה את נקודת המבט הקריטית של המעבר מעבר ל-51% מהאוכלוסייה.

בחלק מהדברים נשים חושבות באופן אחר מגברים. הן חוו קשיים ואתגרים שונים, לעתים בתכלית, ויש חשיבות לעצם הימצאותן בצמתי קבלת ההחלטות בתפקידים האלה, וזאת מעבר לעובדה שכל חברת מועצה, חברת כנסת, מנכ"לית או שרה מתווה את הדרך לילדות ולנשים אחרות, שהמקום הזה הוא שלהן בדיוק כפי שהוא מקום של גברים. הן הופכות את זה למודל, שנשים יכולות לשאוף אליו, וגם את חברתי חברת הכנסת רופא אופיר, תהווי מודל עבור ילדות, נשים שיסתכלו על עוד חברות כנסת ויראו את עצמן שם."

(קרדיט צילום: נועם מושקוביץ דוברות הכנסת)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: