סערת מקדונלדס – תמיכה מכיוון ש"ס. ח"כ משה ארבל: "רשתות בינלאומיות שמחרימות את יו"ש לא יכולות לקבל פריווילגיות"

ח"כ משה ארבל (ש"ס) הנחשב מקורב לדרעי, סייר אתמול בשומרון, נפגש עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן קיבל ממנו סקירה על השומרון, ובין השאר על המאבק נגד החרם ובתוך כך כנגד מקדונלדס כסמל ואמר: "הייתי אורח היום של ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, ביקרנו בחלק מהמועצה. ואני רוצה לומר: כשאנחנו נאבקים נגד ה bds בעולם, ונגד חרמות נגד ישראל, אנחנו חייבים לעשות את המאבק גם מתוך הבית. לא יכול להיות מצב, שרשתות בין לאומיות יקבלו פריווילגיה, כאשר הן מחרימות חלקים מארץ ישראל, את שטחה של מדינת ישראל, את יהודה ושומרון. זו הארץ שלנו, זה לב לבה של ארץ ישראל, ואנחנו כאן כדי לעשות הכל להמשיך ולסייע".

דגן הודה לחכ ארבל וציין: "האמירה שאמרת היא אמירה ערכית ומוסרית לפני שהיא אידיאולוגית ופוליטית. לא ייתכן שחברה שמחרימה 12% מתושבי מדינת ישראל, ביו"ש ובירושלים, רוצה גם להנות ממנעמי המדינה שהיא מחרימה חלקים מתוכה. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה, אם הייתה חברה שאומרת אני לא רוצה לתת שירות לכפרים מוסלמים ואז הייתה ניגשת למכרז של המדינה. כאן יש את חוק החרם, צריך להפעיל אותו" דגן הודה לחכ משה ארבל על כל פועלו למען ההתיישבות, חכ שהדבר הראשון שעשה כשנכנס לכנסת היה לחתום על הצעת חוק שאומרת: להפסיק את האפלייה שקיימת בתחום הארנונה בין יו"ש לכלל חלקי הארץ. "אני מחזק את ידיך. מודה לך על השותפות הגדולה"

סערת מקדונלדס החלה כאשר ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, פנה במכתב לשר האוצר ולשר התחבורה, בו הוא דרש ששר האוצר יפעיל את סמכותו, ולא יאפשר למקדונלדס להתמודד במכרז בנתבג, זאת משום שהחברה מחרימה בגלוי את יהודה ושומרון ומסרבת להקים בה סניפים. זאת על פי חוק החרם שחוקק לפני כשנה. בעקבות זאת פורום נכי צה"ל הקים שלטים אדומים בכניסה לסניפי מקדונלדס בתל אביב, וראשי רשויות ביוש הצטרפו לדרישתו של דגן. דבר שהביא לסערה ברשת.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: