תגובות

פיגוע דריסה במעבר תאנים שבשומרון: מאבטח נפצע קשה – מחבל תושב שכם חוסל • כל הפרטים

לפני זמן קצר, התקבל דיווח על פיגוע דריסה במעבר תאנים שבכביש 571. על פי הדיווח, רכב מהשטחים מסוג קאיה אפורה הגיע מכיוון אבי חפץ למחסום, דרס מאבטח ופצע אותו קשה. המחבל (כבן 16-תושב שכם) נוטרל בירי ולאחר זמן קצר נקבע מותו. המאבטח הפצוע פונה לבית החולים שיבא בתל השומר במצב קשה עם חבלות בגפיים, חזה ובראש.


צילום: רשות המעברים משרד הביטחון.

כוחות צבא, משטרה ומד"א במקום. המעבר חסום לשני הכיוונים והוכרז פטיש חם בעקבות הפיגוע.

דובר מד"א, זכי הלר מסר כי "בשעה 01:29 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון, על הולך רגל שנפגע מרכב, במעבר תאנים סמוך למחסום. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח שיבא בתל השומר, גבר כבן 34 במצב קשה, יציב, בהכרה, עם חבלות בגפיים, בחזה ובראש. נהג הרכב המפגע נורה ונהרג."

(תיעוד שהופץ ברשת שימוש לפי סעיף 27 א לחוק זכויות יוצרים).

בדוברות משרד הביטחון מסרו כי פיגוע הדריסה בוצע בשעה 1:20 כאשר מחבל כבן 16 התנגש עם מכונית בעמדת הבידוק בכניסה למעבר ופגע באחד המאבטחים, שנפצע באורח קשה. מאבטחים נוספים של רשות המעברים במשרד הביטחון הגיבו במהירות, ירו במחבל וניטרלו אותו. המאבטח פונה לבית החולים שיבא בתל השומר ובזמן הקרוב יוכנס לניתוח. ככל הידוע לא נשקפת סכנה לחייו.

עוד נמסר כי מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אמיר אשל ביקר במהלך הלילה במעבר תאנים וקיים תחקיר ראשוני של הפיגוע. המנכ"ל שיבח את עבודת מאבטחי רשות המעברים: "זה פיגוע קשה וכולנו מאחלים החלמה מהירה למאבטח הפצוע. מאבטחי המעבר פעלו במהירות, בדיוק כפי שאנחנו מתרגלים אותם – חתרו למגע, פגעו במחבל וסיימו את האירוע בתוך שניות. אנחנו מתחקרים את נסיבות האירוע ונבחן צעדים נוספים לשיפור המיגון למאבטחים".

צילום: דוברות משרד הביטחון.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "פיגוע רודף פיגוע, חוסר המשילות בקואליציה עם האחים המוסלמים נותן גב לטרור להרים את הראש. הזהרנו שאסור לממשלה להישען על תומכי טרור והתוצאה היא גל טרור מסוכן.


הגיע הזמן שממשלת ישראל תעביר מסר חד וברור למחבלים, ירי על מנת להרוג כל מחבל שמבצע פיגוע, צריכים להרוס את ביתו, לגרש משפחתו. רק כך תושג הרתעה ונצליח למנוע את הפיגוע הבא".

עוד הוסיף ח"כ בן גביר: "אני שולח איחולי רפואה שלמה למאבטח שנפצע בפיגוע יחד עם כל עם ישראל מתפלל לשלומו ולהחלמתו המהירה".


המחבל הוא מוחמד יונס מוסא, תושב שכם בן 15.

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: