נכה צה״ל מירושלים דקר עצמו למוות: "ביקש הכרה בפוסט טראומה – ולא זכה"

‏איציק חן, נכה צה"ל בן 47 מירושלים, ששירת בצנחנים ולחם בלבנון ובשכם בתחילת שנות ה-90, נאבק שנים על הכרה נפשית מול משרד הביטחון ולא הוכר, שם הבוקר קץ לחייו לאחר שדקר את עצמו.

צוותי רפואה וחירום שהוזעקו הבוקר לדירתו שבמערב ירושלים, גילו כי איציק חן, דקר עצמו בדקירות מרובות ונאלצו לקבוע את מותו במקום.


מארגון נכי צה״ל נמסר: "אנחנו כואבים והמומים בעקבות התאבדותו של נכה צה״ל יצחק חן ז״ל. יצחק היה מוכר כנכה בעקבות פציעה פיזית בשירותו, אך ביקש גם הכרה בעקבות פוסט טראומה, ולא זכה לה.

זה בדיוק מה שאנו זועקים כל הזמן: ישנם נכי צה״ל שמחכים להכרה בנכותם במשך שנים, נופלים בין הכיסאות בזמן החולף ואינם זוכים לטיפול ראוי.

במסגרת רפורמת ״נפש אחת״ מוקדשת התייחסות נרחבת לנושא שער הכניסה ואנו נמשיך לטפל בנושא עד לפתרונו המלא.

ארגון נכי צה״ל ימשיך להיאבק על שיפור שער הכניסה בוועדות הרפואיות, כמו גם על הכרה במחלות נלוות לפוסט טראומה. בד בבד ימשיך הארגון לפעול במלוא המחויבות למען נכי צה״ל בכל נושא בו הם זקוקים לעזרה. אנו שולחים תנחומים למשפחתו של יצחק ז״ל."

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה: ״משתתפים בצער המשפחה ובוחנים את נסיבות האירוע. מבירור ראשוני עולה כי הרקע למעשה לא קשור לפוסט טראומה אלא למחלה אחרת. יצחק הוכר כנכה צה"ל בגין פגיעת גב בתאונת צניחה. בקשותיו להכרה במחלה שבה לקה מספר שנים לאחר שחרורו נדחו בהעדר קשר סיבתי בין המחלה לשירותו הצבאי״.


ח"כ עופר כסיף אמר בתגובה: "רוב הלומי הקרב הם קורבנות של מדיניות הפקרה כפולה – הפקרה בעצם הקרבתם במלחמות מיותרות ועל מזבח פולחן האדמה המשיחי והכיבוש הנפשע, והפקרה המתבטאת בהפניית עורף לאלו ששירותם פגע בהם. משתתף בצער המשפחה ומתחייב להמשיך להיאבק נגד שתי ההפקרות הנ"ל."


(צילום ארכיון: אליסף כהן – חדשות כל העולם)

תגובות לכתבה:

  1. אבי

    לגרש את כסיף מהמדינה כאויב העם

כתיבת תגובה: