עו"ד אבי חימי נבחר לתפקיד יו"ר לשכת עורכי הדין ‎

‏עו"ד אבי חימי נבחר לתפקיד יו"ר לשכת עורכי הדין, רומי קנבל נבחרה ליו"ר המחוז, ומשה תורגמן לחבר ועד המחוז.

עו"ד ציון אמיר, שהפסיד בבחירות, בירך את עו"ד אבי חימי שנבחר לראשות לשכת עורכי הדין: "אני מקווה כי ראש הלשכה הנכנס יתייחס לתפקיד בכובד ראש, ויפעל ללכד את השורות ולשקם את מעמד עורכי הדין וכבוד המקצוע. הצלחתו הכרחית לכולנו. אבי, בהצלחה בדרכך".


שרת המשפטים לשעבר איילת שקד על בחירת עו"ד אבי חימי לתפקיד ראש לשכת עורכי הדין: "אני מברכת את אבי חימי על בחירתו. אני בטוחה שהוא יעשה עבודה חשובה למען עורכי הדין בישראל. קוראת לו להמשיך יחד עם שרי המשפטים במהפכה השמרנית בה התחלתי".

אבי חימי נולד נולד ב-6 באפריל 1959 וגדל בקריית שמונה, במשפחה בת שבעה אחים ואחיות.

הוריו וחמישה מאחיו עלו ממרוקו והתיישבו בקריית שמונה בשנת 1956, ואילו אבי ואח נוסף נולדו בישראל. את לימודיו התיכוניים עשה בפנימייה הצבאית שליד בית הספר הריאלי בחיפה. שירת בצה"ל במשך שש שנים, תחילה בגולני ואחר כך כקצין בבסיס הדרכה לטירונים, והשתחרר בדרגת סרן.

חימי בוגר הפקולטה למשפטים (LLB) של אוניברסיטת תל אביב (1990). במהלך לימודיו באוניברסיטת תל אביב עבד כטרום מתמחה במשרדו של עו"ד צבי לידסקי, והמשיך בהתמחות באותו משרד. לאחר מכן המשיך בהתמחות בבית משפט השלום בנתניה ובפרקליטות מחוז מרכז.


מיד לאחר הסמכתו פתח משרד עצמאי המתמקד בתחום המשפט הפלילי. בין השאר ייצג את שלום דומרני, את השר שלמה בניזרי, את הכדורגלן עומרי קנדה, ואת ראש עיריית קריית מלאכי, מוטי מלכה.

מאז שנת 2011 הוא משמש יו"ר (משותף) של הפורום הפלילי הארצי של לשכת עורכי הדין, ומכהן כיו"ר הוועדה המייעצת לשר הפנים לענייני פליטים.

משמש מרצה לסדר דין פלילי במכללה האקדמית נתניה.

חימי מונה על ידי ראש הלשכה, אפי נוה, לממונה על מחוז מרכז בהקמה בלשכת עורכי הדין (תפקיד מקביל ליושב ראש ועד מחוז, שכן מחוז המרכז טרם הופרד סופית ממחוז תל אביב בלשכת עורכי הדין).

הוא משמש יו"ר עמותת "עתיד לצעירים", המנהלת מאבק נגד שימוש בסמים, אלכוהול ואלימות בקרב בני נוער במגזרים היהודי, הערבי והבדואי.
התמודד על ראשות עיריית ראש העין וכיהן כחבר מועצה בעיר בשנים 1998–2003.

בפברואר 2019, בעקבות פרשת מינויי שופטים תמורת שוחד ופרישתו של אפי נוה מראשות לשכת עורכי הדין, נבחר חימי, המועמד מטעם אפי נוה שאף הגיע להצביע עבורו, לראש הלשכה הזמני עד לבחירות הכלליות בלשכה שיתקיימו ב־18 ביוני 2019.

בתחילת אפריל 2019 החל חימי לפעול למינוי שופט בית המשפט העליון בדימוס, עו"ד יורם דנציגר, כנציג לשכת עורכי הדין בוועדה למינוי שופטים.[7] ב-19 ביוני 2019 גבר בבחירות לראשות לשכת עורכי הדין על עו"ד ציון אמיר, ונבחר לתפקיד.

אבי חימי נשוי לחנה חימי, ד"ר לקרימינולוגיה, מרצה ועובדת סוציאלית, הם מתגוררים בראש העין ולהם שתי בנות.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: