תגובות

טרגדיה סמוך לעופרים: ארבעה הרוגים ושלושה פצועים בדרגות שונות בתאונה חזיתית

בשעה 15:34 התקבל דיווח על תאונה חזיתית קשה בכביש 465 בצומת עופרים.

לוחמי אש מתחנה אזורית בנימין פועל ולחילוץ שני לכודים בתאונה.


חובשים ופראמדיקים של מד"א בסיוע כוח רפואה של צה"ל קבעו את מותם של 3 נפגעים ופינו לבי"ח בלינסון ושיבא בתל השומר 3 פצועים במצב קשה, בהם אישה בת 34 עם חבלת ראש, גבר כבן 30 עם פגיעה רב מערכתית וילדה כבת 9 עם פגיעה רב מערכתית. בצאת השבת נקבע מותה של הילדה שנפצעה אנושות.

צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

במסגרת חקירת נסיבות התאונה ומאיסוף ממצאים ראשוניים בשטח על ידי בוחני התנועה של מחוז ש"י עולה בשלב זה כי הרכב הפלסטיני שהגיע מכיוון כללי שוקבא, מדרום לצפון ביצע ככל הנראה פרסה בקו הפרדה רצוף, רכב ישראלי שהגיע מהנתיב הנגדי ונסע לכיוון כללי מודיעין עילית התנגש בדופן של הרכב הפלסטיני שביצע פרסה.

כתוצאה מהתאונה נקבע מותם של 3 בניהם ילד כבן 3 ושלושה פצועים באורח קשה גבר, אישה וילדה פונו לטיפול רפואי בבתי החולים.

עוד עולה מהחקירה כי מבדיקת הרכב הפלסטיני מדובר ברכב "משטובה" – רכב שהורד לפירוק ואסור בשימוש.


רב פקד גליל אליהו, קצין בוחני התנועה של מחוז ש"י ציין: "מיד עם קבלת הדיווח על התאונה הגענו למקום והתחלנו לבצע פעולות לאיסוף ממצאים ראשוניים ולברור נסיבות התאונה. גם בשעה זו אנו פועלים בשטח במטרה למצות את חקירת נסיבות התאונה הטרגית."

קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

מנהל מרחב ירקון במד"א דורי חיים סיפר: "מדובר בתאונת דרכים קשה מאוד עם מעורבות רכב ישראלי ופלשתינאי. הצוותים הגדולים של מד"א וכוחות הרפואה של צה"ל שהגיעו למקום החלו מיד בבדיקות רפואית לפצועים שהיו לכודים ברכבים. 2 פצועים הפלשתינאים היו מחוסרי הכרה, ללא דופק וללא נשימה ולאחר בדיקות רופא צבאי קבע את מותם. מהרכב השני חילצנו בסיוע כוחות הכיבוי 4 פצועים, ילד כבן 6 היה ללא סימני חיים ולאחר בדיקות רפואיות בשטח נקבע מותו. ילדה כבת 9 שהייתה מחוסרת הכרה סבלה מפגיעה אנושה, היא הייתה ללא דופק וללא נשימה ולאחר פעולות החייאה ממושכות היא פונתה לבית חולים בלינסון כשמצבה קריטי, גבר ואישה בשנות ה 30 שנפגעו באורח קשה מאוד היו בהכרה מעורפלת, העברנו אותם לניידות לטיפול נמרץ ופינינו אותם במצב קשה מאוד לבתי החולים שיבא בתל השומר ובלינסון."

להב ליאור אלקריף סגן מפקד המשמרת: "התקבל דיווח במשל"ט יו"ש על תאונת דרכים בין שני כלי רכב. למקום יצאו צוותים מתחנה אזורית בנימין.
עם ההגעה למקום זיהינו תאונת דרכים קשה מאוד, פצועים בדרגות פציעה שונות ולצערי אף הרוגים אשר שניים מהם לכודים בשני כלי רכב שונים. לאחר הערכת מצב ביצענו פיצול של הצוותים לצורך ביצוע פעולות חילוץ בזמן הקצר ביותר. עקב אופי הפגיעות ברכבים החילוץ מורכב ביותר וממושך."

עוד מוסיף להב ליאור אלקריף כי זהו כביש בו יש תאונות דרכים רבות, וכי הוא מבקש מציבור משתמשי הדרך לנהוג בזהירות ובאחריות.

מהמועצה אזורית שומרון נמסר: "בכניסת שבת אירעה תאונת דרכים קשה סמוך לעופרים. בתאונה הייתה מעורבת משפחה מהישוב ברוכין שבשומרון. אם אב ו-2 ילדים. נהג ערבי שיצא מהכפר שקבא, בלי רשיון שהורד מהכביש ("משטובה"), ביצע פניית פרסה פרועה באמצע הכביש, כתוצאה מכך הרכבים התנגשו. שני הנוסעים ב"משטובה" נהרגו במקום, תוצאה קשה לרכב הישראלי שנסע בכביש, משפחת מעודד שעברו להתגורר בברוכין רק לפני כמה ימים.

שני הילדים נהרגו, הילד בן ה 3 נהרג במקום, הבת הגיעה לבית החולים ושם נקבע מותה, שני ההורים במצב קשה. האב בביח בילינסון והאם בבית החולים שיבא. לאורך ליל השבת פעלו בתיאום עם מטה החירום של המועצה האזורית שומרון: האגף לשירותים חברתיים של המועצה האזורית שומרון, יחד עם אגף שירותים חברתיים של מועצה אזורית גזר, משם הורי האשה, ובשיתוף עם אגף לשירותים חברתיים של עיריית פתח תקווה משם הורי האב, משפחת מעודד עברה להתגורר בישוב ברוכין רק לפני מספר ימים.

מועצה אזורית שומרון מרכינה ראש. ואבלה על מותם של שני הילדים הרכים. ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הביע זעזוע וצער על האסון הנורא: "בעיצומו של חג האורות נכבה אור כל כך גדול, כל משפחת השומרון ועם ישראל כולו אבלים וכואבים עם המשפחות, הלב נשבר על שני הילדים הרכים, כל עם ישראל מתפלל לרפואת ההורים, המאושפזים במצב קשה" עוד הוסיף דגן ואמר: "כתוצאה מתת תקצוב של שנים, כבישים רבים ביהודה ושומרון צרים, מפותלים, ומסוכנים בדיוק כמו הכביש הזה בו קרתה התאונה; בשנים האחרונות חל שיפור מסויים אולם כבישים רבים עדיין לא עומדים בשום סטנדרט מינימאלי, כולל הכביש הזה. כמו כן העדר האכיפה וההרתעה כלפי התופעה של העבריינות והנהיגה של הנהגים מהרשות הפלסטינית שרבים מהם נוהגים ברכבים שלא אמורים להיות על הכביש, ללא רשיון ואין מספיק אכיפה על התנועה, זה מצב שצריך להשתנות באופן מיידי. לטובת כל הנוסעים על הכביש".


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: