תגובות

צוותי כיבוי גדולים ומטוסים פעלו בשריפת חורש בליפתא בסמוך לכניסה לירושלים – תיעוד

צוותי כיבוי והצלה רבים מתחנות ירושלים בסיוע רכבי אספקת מים פועלים כעת בשריפת חורש ועשבוני באזור ליפתא סמוך לכניסה לעיר.האש מתקדמת במהירות בחסות הרוחות הערות.

מספר רב של צוותי כיבוי והצלה ולוחמי אש נאבקים כעת בלהבות בתוך שלוחת הוואדי בכדי למנוע ממנה להתפשט אל עבר מתקני תשתית חיוניים, נתיבי תחבורה ראשיים ובתים הנמצאים בקו האש.כמו כן, למקום הוזנקו רביעיית מטוסי כיבוי של טייסת הכבאות "אלעד" בכדי לסייע ללוחמי האש על הקרקע.בשלב זה כאמור, השריפה ללא שליטה ועדיין מדלגת במהירות מעל ראשי לוחמי האש בשטח.


קרדיט: חדשות כל העולם

לוחמי האש הצליחו בשלב זה לבלום את האש ולאגף אותה בצידה הצפון מערבי, וכעת מתקיים מאמץ גדול של לוחמי האש לבלום את האש באגף המזרחי שלה.

במהלך פעולות הכיבוי, עקב מיסוך העשן הכבד מהשריפה, תוך כדי פעולות בלימת האש, מפקדת צוות לוחמי אש נפלה לתוך בור בוער בשטח השריפה.

לוחמי אש מיחידת החילוץ של כבאות והצלה ירושלים מחלצים אותה כעת לאחור, להמשך טיפול רפואי של כוחות מד"א ירושלים המאבטחים את פעילות לוחמי האש בשריפה.

מצבה קל!


קרדיט: דוברות כבאות והצלה מחוז י-ם

אחרי מספר שעות לוחמי האש השיגו שליטה בשריפה בוואדי של ליפתא.

בשלב זה, צוותי כבאות והצלה לישראל פועלים לכיבוי סופי של השריפה ולמניעת התחדשות האש בשנית. פעולות אלו יימשכו עוד מספר שעות.

סה"כ צוותים ולוחמי אש הפועלים בשטח:

12 צוותי כיבוי והצלה.
40 לוחמי אש, מתנדבים, וכן חיילי מילואים מפקע"ר המבצעים מילואים בכבאות והצלה.
6 מטוסי כיבוי מטייסת הכבאות "אלעד"

חוקרי כבאות והצלה לישראל נמצאים בשטח השריפה והחלו בפעולות חקירה ראשוניות.

רב רשף אלי אדרי מפקד כוחות כב"ה באירוע:

"אנחנו פועלים בשטח השריפה בליפתא בכוחות גדולים מאוד, לאחר שהוזנקנו לשריפה והגענו תוך זמן קצר מאוד."
"בסיוע טייסת הכבאות ובסיוע כוחות חבירים נוספים, לוחמי האש בלמו את הלהבות ומנעו פגיעה קשה באוכלוסיה, במתקני תשתית, ברכוש ובנתיבי תחבורה ראשיים"

"חשוב לי לציין שני דברים שגרמו להכרעת השריפה הגדולה תוך זמן קצר יחסית.
האחד, זאת ההקרבה הגדולה והנחישות חסרת הפשרות של לוחמי האש באירוע, שלמרות הסיכון האדיר לשלומם, נאבקו באש ומנעו פגיעה בתושבי ירושלים.
השני, זאת ההחלטה של פיקוד כבאות והצלה לישראל להפעיל כוחות גדולים מאוד, בכל אירוע של שריפה המתחילה באזור בעל פוטנציאל התפשטות מהירה, וסיכון אוכלוסיה.
גישת "הפעלה מתירנית" זו מוכיחה פעם אחר פעם את עצמה בצמצום התפשטות השריפות, בהשתלטות מהירה על האש, ומניעת פגיעה קשה בנפש ורכוש"

קרדיט: דוברות כבאות והצלה מחוז י-ם

צילום: תיעוד מבצעי כבאות והצלה לישראל


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: