תגובות

נר שלישי של חנוכה ברחבת הכותל המערבי – מוקדש לניצולי שואה בישראל והעולם

הערב, נר שלישי של חנוכה, הודלק במעמד: רבה של מגדל העמק הרב הגאון יצחק דוד גרוסמן, רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרב הגאון שמואל רבינוביץ, ראש העיר ירושלים מר משה ליאון, מזכיר הממשלה מר שלום שלמה, מנכל הקרן למורשת הכותל סולי אליאב, המשנה לראש העיר ירושלים הרב חיים כהן, סגן נשיא ועידת התביעות בישראל מר שלמה גור, יו״ר מרכז הארגונים של ניצולי השואה הגברת קולט אביטל, מנהל הקצבות הסוציאליות של ועידת התביעות בישראל ירון מרקוס יחד עם כ-100 ניצולי שואה שהגיעו במיוחד להשתתף הערב בהדלקה.

הנר השלישי הוקש לאותם עשרות אלפי ניצולי השואה שבתעצומות נפשם נושאים את לפיד החיים. מרחבת הכותל המערבי, המקום שמסמל את חיות והמשכיות עם ישראל, נשאו תפילה שאורם יוסיף ויגבר כנרות החנוכה, ויזכו לראות בבניין ישראל במהרה, בקריאה גדולה "עם ישראל חי!".


למעמד הגיעו גם בני משפחתו של בנימין ורצברגר ז"ל אשר עבר את תלאות השואה והגיע לעבוד בכותל במסירות אין קץ. בנימין נפטר לפני כחודש בגיל 95, אך תעצומות רוחו עדין איתנו.

קרדיט: הקרן למורשת הכותל המערבי.

ראש העיר ירושלים מר משה ליאון: "יש לי זכות גדולה וכבוד גדול להדליק נר שלישי של חנוכה, יחד אתכם כאן, בכותל המערבי. מכאן אני רוצה לשלוח ברכה לכל יהודי העולם בתפוצות ובמיוחד לשורדי השואה המדליקים עמנו נר חנוכה מניו יורק; חג חנוכה שמח, שתמיד נהיה מוארים."

רבה של מגדל העמק הרב הגאון יצחק דוד גרוסמן: "חנוכה מנציח את נס פח השמן ופחות את הניצחון של המעטים מול הרבים כי על זה נלחמו החשמונאים על הרוחניות ועל הטהרה. נס פח השמן הוא סמל למלחמה של החשמונאים על הטהרה ועל הרוחניות. זכינו להדליק נרות חנוכה הלילה סמוך לשריד בית מקדשנו."


סגן נשיא ועידת התביעות בישראל שלמה גור: "התעצמות אור החנוכייה מסמלת את המסע שעשיתם אתם, ניצולי השואה, משאול תחתיות אפל שהביא עליכם הצורר הנאצי ועד לניצחון הגדול על החושך. האור שהבאתם לחייכם ולחיי כולנו בעצם ההישרדות והקמת משפחות, אתם שותפים לתחיית העם היהודי בארצו ובהקמתה של מדינה יהודית ועצמאית – מדינת ישראל".


קרדיט: הקרן למורשת הכותל המערבי.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: