בן 63 נחנק מסופגנייה ביבנה – מצבו יציב

צוותי רפואה העניקו סיוע רפואי לגבר בן 63 שנחנק תוך כדי אכילת סופגנייה ברחוב הירקון ביבנה.

מדובר מד"א נמסר כי הבוקר התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על גבר שנחנק במהלך אכילת סופגניה ביבנה. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי מציל חיים ופינו לבי"ח אסותא באשדוד גבר בן 63 במצב יציב כשהוא מורדם ומונשם.


חיים פריד חובש באיחוד הצלה סיפר: "כשהגעתי למקום הם עדיין היו על הקו בשיחה עם מוקד איחוד הצלה שתדרך אותם טלפונית לביצוע פעולות מצילות חיים לאחר שהוא נחנק כשאכל סופגנייה. הענקתי לו סיוע ראשוני (תוך מתן חמצן) ולאחר שייצבנו את מצבו הוא פונה במצב יציב למרכז הרפואי אסותא באשדוד".

באגף דוברות והסברה של איחוד הצלה מציינים כי מידי שנה בחג החנוכה צוותי הרפואה של איחוד הצלה מסייעים בהרבה מקרים של חנק כתוצאה מאכילת סופגניות. חשוב לנקוט בכללי הבטיחות והזהירות בעת מתן סופגניות לילדים פעוטות וקשישים שאצלם ישנו סיכון גבוה יותר למקרי חנק תוך כדי הבליעה.

פראמדיק מד"א יהונתן פרץ סיפר: "כשהגענו למקום ראינו את הגבר יושב כשהוא בהכרה מעורפלת וסובל ממצוקה נשימתית. סיפרו לנו שבמהלך אכילת סופגניה הוא נחנק והצליחו להוציא רק חלק קטן ממנה. מיד התחלנו בטיפול רפואי מציל חיים שכלל מתן תרופות, חמצן והנשמה מתקדמת ופינינו אותו להמשך טיפול בבית החולים אסותא שם הרופאים בעזרת ציוד מיוחד חילצו מקנה הנשימה חלקי סופגניה נוספים ויצבו את מצבו."

במגן דוד אדום מזכירים כי בצק הסופגנייה עלול להיות מסוכן לתינוקות, ילדים, קשישים ולאנשים הסובלים מבעיות בליעה. יש לחתוך את הסופגנייה לחתיכות קטנות, ולהשגיח בזמן האכילה.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: