תגובות

האונר"א והוואקף חוגגים בבתי הספר את יום השהיד. ח"כ סטרוק: "צריך להביא לזה סוף"

בדיון בועדת החינוך על החינוך בבתי הספר במזרח ירושלים אמרה ח"כ אורית סטרוק: "שאלת רמת הלימודים והבגרויות היא חשובה, אבל קודם כל צריך לוודא שבתי הספר לא מחנכים לשנאת ישראל".

בהמשך דבריה אמרה סטרוק כי "במזרח ירושלים בבתי הספר שאינם פועלים לפי תכנית הלימודים הישראלית – החינוך הוא במקרה הטוב בבתי ספר של הרשות הפלסטינית, שהיא רשות עוינת למדינת ישראל שמשלמת משכורות למחבלים, ובמקרה הרע בבתי ספר של אונר"א והוואקף שבהם מציינים בבתי הספר את יום השהיד. לכן זו לא רק שאלה של מעגל עוני או של חינוך פרטי, אלא קודם כל של חינוך עוין למדינת ישראל."


סטרוק ציינה כי בסיור האחרון בנגב עם הועדה לבטחון פנים, התברר כי קיימת תופעה של מורים בדואים ישראלים בנגב מקבלים את ההכשרה המקצועית שלהם במכללות בחברון ובביר זית, וחוזרים עם המטען הפלסטיני העוין ומחנכים את הילדים בנגב. "צריך לעצור את זה" – אמרה.

דבריה אושרו ע"י נציגי מחלקת המחקר של הכנסת, שציינה כי חלק גדול מהמורים הערבים הישראלים מקבלים את ההכשרה שלהם ברשות הפלסטינית.

סטרוק דרשה גם לפקח על החינוך הבלתי פורמלי בשעות אחה"צ. לדבריה יש עמותות כדוגמת "חזון פלסטין" שעושות לתלמידים שטיפת מוח בחינוך אנטי ישראלי.

סטרוק ביקשה מיו"ר הועדה ח"כ שרן השכל לקיים בנושא זה סדרת דיונים על מנת לוודא שההתנהלות הבלתי סבירה הזו תיפסק.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: