אחרי שהתגלה בישראל: ראש הממשלה בנט יקיים דיון נוסף בעניין הזן החדש

ראש הממשלה, נפתלי בנט, יקיים היום (ו׳) בשעה 11:00 דיון נוסף בעניין זן הקורונה החדש (B.1.1529), ביחד עם שר הבריאות וגורמי המקצוע בדרגים השונים.

במהלך הלילה עודכן רה"מ באיתור חולה מאומת שהתגלה כנשא של הזן החדש.


אמש (ה׳) הנחה רה"מ לקדם רכש של ערכות בדיקת PCR שמותאמות לזיהוי מוגבר של הוריאנט החדש.

מדברי ראש הממשלה, נפתלי בנט, בפתח הדיון בעניין זן הקורונה החדש – B.1.1529:

"לפני כמה שבועות, כשעשינו את התרגיל הלאומי "אומגה" לתרחיש של וריאנט קטלני חדש, זה היה נראה קצת תלוש. מיותר לציין שזה אחד המהלכים הכי משמעותיים שהכינו אותנו בדיוק למצב שאנחנו עכשיו, אולי, נמצאים בו. כבר אתמול בערב חזרנו לתובנות מהתרגיל והתחלנו ליישם במהירות.

הוריאנט החדש מדבק מאוד, בקצב הרבה יותר מהיר מהדלתא. אנחנו כרגע ניזונים ממערכת הבריאות של דרום אפריקה, שעושה עבודה מאוד מרשימה, אבל אין לנו עדיין את מלוא המידע. בימים הקרובים הידע שלנו יתרחב בצורה מאוד מהירה – נדע האם הוריאנט באמת פורץ חיסוניות, באיזה קצב, האם זה קטלני יותר או לא, איך זה משפיע על ילדים, וכיו"ב.

במהלך הלילה עודכנתי שנמצאה חולה מאומת פה בישראל, וזה מטריד.


עיקרון העל שלנו כרגע הוא לפעול מהר, חזק ועכשיו. בעיקר במה שנוגע לכניסות לישראל והיציאות ממנה, עד שהמצב יתבהר. כשיתבהר, נחליט מה אנחנו עושים.

אנחנו כרגע בפתחו של מצב חירום, אני מבקש מכולם היערכות והירתמות מלאה לעבודה מסביב לשעון".

כזכור, מוקדם יותר פרסם משרד הבריאות כי, לראשונה בישראל, זוהה הוראיינט שהתגלה במדינות דרום אפריקה.

מדובר כרגע בחוזר ששב ממלוואי ובנוסף קיים חשד לעוד שני מקרים של שבים מחו"ל שכרגע ממתינים לתוצאות הריצוף שלהם והם נשלחו לבידוד.

בשלושת המקרים מדובר במחוסנים שפרטי ההתחסנות שלהם נמצאים כרגע בתהליך אימות.

ממשרד הבריאות נמסר כי "החקירה נמצאת בעיצומה אחר מגעים נוספים. משרד הבריאות ממשיך לעקוב אחר המצב ויעדכן את הציבור בהתפתחויות."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: