תגובות

לאחר ההרס: המשפחות הפגינו מחוץ לכנסת – "לעצור את הפגיעה בהתיישבות"

לאחר ההרס היום בגבעות גאולת ציון ורמת מגרון שבבנימין, יצאו חברי כנסת משדולת ארץ ישראל ביוזמנתם של ראשי השדולה ח"כ יואב קיש וח"כ אורית סטרוק אל המשפחות שבתיהן נהרסו והפגינו בכניסה לכנסת. שורת חברי כנסת שביקשו לחזק את המשפחות, קראו לממשלה לעצור את ההתנכלות וההרס בהתיישבות. "מתנכלים להתיישבות היהודית ומעלימים עין מבניה ערבית"

מסע ההרס בבנימין: ארבע המשפחות שבתיהן נהרסו הבוקר בגבעות גאולת ציון ורמת מגרון שבבנימין, הגיעו להפגין הערב כנגד מסע ההרס מחוץ לכנסת.

המשפחות נשאו שלטי מחאה וקראו לראש הממשלה בנט ולחברי הכנסת ממפלגות הימין בקואליציה לעצור את הפגיעה בהתיישבות.


אל המשפחות יצאו שורת חברי כנסת, ביניהם מיקי זוהר, יצחק פינדרוס, אורית סטרוק, איתמר בן גביר ושלמה קרעי, שביקשו לחזק את התושבים וגינו בחריפות את ההרס.

נועה, אחת הנשים שפונו הבוקר, סיפרה לחברי הכנסת: "התעוררנו בשעת בוקר מוקדמת כשמאות שוטרים מקיפים את הבית, דופקים בברוטליות על הדלת וכורזים לנו לצאת במיידי – ולא, ניעצר".

"ביקשנו מהם כמה דקות להתארגן, אך הם לא היו מוכנים לשמוע. זרקו אותנו מהבית בלי שהספקנו לקחת אפילו טיפולים לילדה. תוך דקות הבית עם הרבה מרכוש האישי שלי היו מרוסקים לחתיכות".

התושבים הביעו חשש בפני חברי הכנסת כי הרס ארבע בתי המשפחות הבוקר, הוא רק תחילתו של גל פינויים והריסות בהתיישבות הצעירה מתכוונים לבצע בממשלה בשבועות הקרובים.

יו"ר שדולת ארץ ישראל ח"כ אורית סטרוק: "אין ספק שבשבועות האחרונים אנחנו עדים לגישה אובססיבית ממש בהרס מאחזים יהודיים ביו"ש, גם קצה הפינויים וגם היחס הלא-אנושי למשפחות מזכיר ימים אפלים שהיו מנת חלקנו לפני שנים רבות.


זאת במקביל להידרדרות חמורה בהעדר טיפול בהשתלטות הערבית על השטח, כמתחייב מההסכמים הקואליציוניים.

כנראה שר הבטחון עושה כל מאמץ לעמוד בהבטחותיו לחברי הכנסת של מרצ, זאת לעומת אפס מאמץ לעמוד במה שהתחייב בהסכמים הקואליציוניים עם תקוה חדשה וימינה."

ח"כ מיקי זוהר תקף את ההרס: "אנחנו חשבנו שההתישבות לא תיפגע כתוצאה מהקמת הממשלה הזאת, ונראה שקורה בדיוק ההיפך. ציפינו מנפתלי בנט, איש הימין הדגול, לעשות את העבודה בכל מה שקשור לארץ ישראל, מסתבר שזה לא מעניין אותו. במקום לרצות את מרצ ומפלגת העבודה, ואת מנסור עבאס והתנועה האיסלמית- בואו נרצה את אנשי ארץ ישראל השלמה. בואו נרצה את היהודים הטובים שכל מה שהם רוצים לעשות זה ליישב את ארץ ישראל".

ח"כ יצחק פינדרוס: "הבלוף והשקר הזה שכאילו דואגים לחוק ולסדר, לא רואים אותם לא בנגב בפלישות של הבדואים, לא בצפון, בפלישות של הכפרים. לא רואים אותם לא בשטחי סי ביהודה ושומרון ובטח שלא בשטחי בי ואיי, שם הם עושים ככל העולה על רוחם. איפה מוצאים אותם? אצל ארבע משפחות יהודיות שנמצאים בשטח ושומרים על הגבעות".

ח"כ בן גביר אמר: "באתי לכאן לחזק את הגיבורים והגיבורות שנמצאים כאן ומיישבים את ארץ ישראל. לא ייתכן שבזמן שמתאכזרים כלפיהם, שמתנהגים מולם בדרך של יקוב הדין את ההר, באפס סובלנות, אותה משטרה בנגב מאפשרת הפרת חוק של אלפים על גבי אלפים. וזה אותה ממשלה קואליציה שעכשיו הולכת לספק חשמל, לא חלילה ליהודים שמיישבים את ארץ ישראל אלא לכאלה שפוגעים בנו רוצים ברעתנו".

ח"כ שלמה קרעי שוחח עם המשפחות ואמר: "בדיוק בתקופה הזאת של חנוכה שאנחנו מכירים את התגובה של שמעון החשמונאי- לא ארץ נכריה לקחנו ולא ברכוש זרים משלנו. המחברים לחשמל עשרות אלפי בתים של עם שלא רוצה לראות אותנו כאן, ומחריבים בתים של יהודים בארץ ישראל.בעזרת ה' אתם לא תתייאשו, ותמשיכו את המאבק למרות כל הקושי ובעזרת ה' כשנחזור בקרוב נעשה הכל כדי להסדיר ולבנות. הם יהרסו בית ואנחנו נבנה יישובים".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: