תגובות

מיזם "פה גר": עיריית ת"א הציבה שלט הנצחה לזכר הרב עובדיה יוסף זצוק״ל

כחלק ממיזם ״פה גר״ של עיריית תל אביב-יפו, אשר חרטה על דגלה להנציח את ענקי הרוח והתרבות אשר התגוררו בתחומי העיר העברית הראשונה, הוצב שלט הנצחה מול הבית בשדרות רוטשילד 96, שם התגורר הרב עובדיה יוסף זצוק״ל בעת שכיהן כרב הראשי של העיר.

שלט ההנצחה מצטרף להנצחתו של הרב עובדיה יוסף זצוק״ל בפרס עירוני לכתיבה הלכתית.


ראש עיריית תל אביב יפו, מר רון חולדאי: ״ארבע שנים שימש הרב עובדיה יוסף כרבה הראשי של העיר תל אביב-יפו, ואולם ברוחו נותר תמיד בעירנו, עיר של אחדות ישראל, של "כל ישראל חברים" ו"ישראל ערבים זה לזה". והרי זה בדיוק הקו המאפיין את מפעלו הפסקני העצום של הרב עובדיה – קו של פסיקה מחבקת שתגביר את האחדות בעם ישראל. הרב עובדיה אינו איתנו – אבל מורשתו ותורתו עמנו."

סגן ראש עיריית תל אביב יפו ונציג תנועת ש״ס בעירייה, מר אלחנן זבולון, שהוביל את המהלך לקביעת השלט במקומו אמר: ״כשליחו של מרן במועצת העיר תל אביב-יפו שמחתי לראות את השלט שהוצב לאחרונה בפתח ביתו של מרן רבנו עובדיה יוסף זצוק"ל ע"י העירייה, זוהי החלטה הראויה לכל שבח והיא מצטרפת להנצחתו בפרס העירוני לכתיבה הלכתית "פרס הרב עובדיה יוסף". מר"ן זצוק"ל היה אביהם של ישראל, הטביע את חותמו ההלכתי תורני באופן שאין שני לו והיה גשר בין קהלים רבים בחברה הישראלית. הנצחת מקום משכנו בשעה שכיהן בעיר ראויה ביותר למען דורות ההמשך."השלט שהוצב, צילום: כפיר סיון.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: