תגובות

נשיא המדינה קיים פגישת עבודה מדינית עם ראש ממשלת בריטניה

נשיא המדינה יצחק הרצוג קיים היום, יום שלישי, 23 בנובמבר, י״ט בכסלו, פגישת עבודה מדינית עם ראש ממשלת בריטניה בוריס ג׳ונסון, Boris Johnson במשכנו הרשמי שברחוב דאונינג 10 בלונדון.

נשיא המדינה התקבל בפתח מעונו הרשמי של ראש ממשלת בריטניה על ידי ראש הממשלה בוריס ג'ונסון, והשניים המשיכו לפגישת העבודה המדינית במסגרתה מסרו הצהרות.


ראש ממשלת בריטניה: "אני מתרגש לקבל את פני הנשיא הרצוג בלונדון, אנחנו מכירים זמן רב. אנו גאים מאוד בכך שהגעת לבריטניה בשלב מוקדם כל כך בכהונתך, ואנו רואים בכך עדות חשובה לחוזק הקשר בין בריטניה לישראל."

נשיא המדינה: "תודה לך אדוני ראש הממשלה על האירוח האדיב במשכנך בדאונינג 10. כפי שאתם יודעים, ההיסטוריה המשפחתית שלי שלובה בהיסטוריה של הארץ הזאת במשך יותר ממאה שנים, ואנו מתכבדים מאוד וגאים בקשר הייחודי הזה עם הממלכה המאוחדת. אנו אסירי תודה על המנהיגות הנהדרת שלך, על הקשר עם מדינת ישראל, ועל הבהירות המוסרית שלך בכל הנוגע למדינתנו, לעם היהודי ולמלחמה באנטישמיות. אני חייב להוסיף ולומר שההנהגה שלך הייתה ניכרת ב-COP26."

ראש ממשלת בריטניה: "ואני רוצה להודות לישראל על פעילותה בכנס, הייתם נהדרים."


נשיא המדינה: "אני אמסור את זה לממשלה שלנו. תודה רבה לך. ניתן לראות בכך גם את העובדה שבריטניה פיתחה נרטיב משלה ומראה נכונות בזירה הבינלאומית, ועל כן אני יודע שיש לנו הרבה מה לדון, כולל בנושא הסכם סחר אפשרי."

ראש ממשלת בריטניה: "עלינו לדון על הסכם סחר ועל נושאים רבים נוספים באזור ומחוצה לו."

נשיא המדינה: "המילה האחרונה שאני רוצה לומר היא כמובן זהו מסר חשוב מאוד לארגוני טרור ולארגונים רדיקלים עולמיים אחרים שמנסים לערער את המצב במזרח התיכון. ולבסוף, עם כניסתכם למשא ומתן עם ה-P5+1 על הגרעין באיראן, אנו מצפים מבעלות בריתנו במשא ומתן זה להיות תקיפות ככל האפשר, כיוון שאנחנו לא מאמינים שהם פועלים בתום לב. רק כאשר כל האפשרויות מונחות על השולחן, הדברים יוכלו להתקדם בכיוון הנכון.״

ראש ממשלת בריטניה: "תודה, אדוני הנשיא. אני רוצה לחזור ולגבות את הנקודות הללו. קודם כל על חמאס, אני חושב שזו הייתה החלטה נכונה. זו הייתה החלטה קשה ושנויה במחלוקת אבל אני חושב שזה הדבר הנכון, ודרך אגב זו החלטה שלדעתי התקבלה כמעט באופן מיידי לאור האירוע המחריד שראינו בישראל. אירוע נורא, נורא. וגם הנקודה שלך לגבי איראן משמעותית, ואנו רואים מצב שבו לעולם אין זמן רב לטיפול בבעיה זו. תודה רבה לכולכם."


קרדיט צילום: קובי גדעון/ לע"מ.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: