תגובות

בעקבות תקיפת שוטר ואזרח: עימותים עם שוטרים שנכנסו למאה שערים – 2 חשודים נעצרו | תיעוד

כוחות משטרה פעלו בשעות הצהרים בשכונת מאה שערים בירושלים בעקבות אירועי תקיפת שוטר ואזרח. עשרות מתושבי השכונה מיידים אבנים וחפצים לעברם ועד כה נעצרו שני חשודים בהפרת סדר.

שוטרים שפעלו היום בשכונת מאה שערים בירושלים תועדו כשהם מכים באלות מתפרעים חרדים במקום. צילום: יהוידע בן ציון – חדשות כל העולם.

בעקבות שני אירועי תקיפה שאירעו במהלך היום בשכונת מאה שערים בירושלים בהם הותקפו שוטר ואזרח, פועלים כעת במקום כוחות המשטרה תוך שעשרות מתושבי המקום מיידים לעברם אבנים וחפצים.

מוקדם יותר היום, במהלך פעילות השוטר הקהילתי שהגיע לשכונה לשם ביצוע עבודתו, החלו תושבי המקום לתקוף את השוטר שעזב את המקום ללא פגע. בהמשך, הותקף אזרח שנכנס לשכונה תוך שנטש שם את רכבו ויצא אף הוא ללא פגע תוך שחבר לכוחות משטרה.


כוחות משטרה נוספים שהוזעקו למקום פועלים כעת לחילוץ רכבו של האזרח והשבת הסדר בשכונה תוך שעשרות מתפרעים מיידים לעברם אבנים וחפצים.

עד כה נעצרו על ידי כוחות המשטרה 2 חשודים בגין הפרת הסדר ופעילות המשטרה במקום נמשכת.

ממשטרת ישראל נמסר: "היום בצהריים נכנס השוטר הקהילתי של מאה שערים לבצע פעילות קהילתית שגרתית בשכונת מאה שערים. עם כניסתו לשכונה, הותקף השוטר על ידי פורעי חוק באבנים, ברזלים וחפצים שונים ותוך כדי תקיפתו הועפה כיפתו ומשקפיו והוא חילץ את עצמו מהשכונה תוך שהזעיק כוחות משטרה נוספים. עוד במהלך היום, הותקף על ידי עשרות פורעי חוק בשכונה אזרח שנכנס אליה לצורך עבודתו. האזרח נמלט מרכבו וניצל מפגיעה בו.

מבירור המקרה, התברר שבעקבות מעצר שבוצע אתמול בשכונה של חשוד שביצע ונדליזם כלפי תמונות חללי אסון מירון לפני מספר חודשים והיה דרוש לחקירה במשטרה, התקיפה הפסולה והחמורה של השוטר הקהילתי תוכננה בצורה מוקפדת ובוצעה בפועל.

בעקבות הפגיעה בשוטר וניסיון הפגיעה באזרח, נכנסו כוחות משטרה מתוגברים לשכונה. ‏גם הכוח שנכנס הותקף על ידי עשרות רבות של מתפרעים שיידו לעברם אבנים וחפצים נוספים ובשל כך נאלצו להשתמש בכוח ואמצעים לפיזור הפרות סדר תוך הדיפת המתפרעים שניסו לסכל את פעילות המשטרה ואת מעצרם של שני חשודים ביידוי האבנים לעבר השוטרים.


במהלך פעילות המשטרה במקום, נפגעה שוטרת בראשה ופונתה לטיפול רפואי. בנוסף, נפגעו מספר שוטרים מחפצים שהושלכו לעברם.

משטרת ישראל תמשיך לפעול נגד אלימות פסולה וחמורה שתופנה כלפי אזרחים או שוטרים ותפעל למצות את הדין עם המעורבים בהתפרעויות האלימות."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: