תגובות

מרב מיכאל בישיבת סיעה: "נקדם בני מיעוטים לנהיגה בשבת – נגמרו ימי המצור בסופ"ש בישראל"

‏השרה מרב מיכאלי ממשיכה להצהיר על כוונותיה בעניין חילול השבת בתחבורה הציבורית. בישיבת סיעה אמרה כי "נגמרו ימי המצור בסופ"ש בישראל", והוסיפה: "נקדם שבני מיעוטים יהיו נהגים בתח"צ בשבת."

השרב פתחה את הישיבה על רצח אלי קיי בירושלים: הלב עדיין נקרע על אליהו אלי קיי שהובא היום למנוחות אחרי שהוא נרצח באכזריות בפיגוע בירושלים.  
השר נחמן שי ייצג את ממשלת ישראל בלוויה והבטיח גם לאלי וגם למשפחתו את מה שהוא מובן מאליו לכולנו – אנחנו נמשיך להילחם בטרור. הטרור לא ירתיע אותנו כפי שלא הרתיע אותנו. אנחנו נמשיך לבנות ולחזק ולפתח כאן את הבית של כולנו.


הוסיפה על רצח האשה בצפון: לא פחות מזעזע ולא פחות כואב הרצח הנורא בצפון אתמול של אשה בדקירות, לפי החשד ע״י בעלה. אנחנו מציינות ומציינים השבוע את יום המאבק הבינלאומי נגד אלימות כלפי נשים. האישה הנרצחת היא האישה ה21, עיישה עבאדי, שנרצחה פשוט בשל היותה אישה, בת זוג, בת, אחות.
מאות אלפים חיות תחת אלימות פיזית, נפשית, מילולית, כלכלית ועד היום נעשה ממש ממש מעט מידי כדי להיאבק ולמנוע את האלימות הזאת.

על התוכניות למאבק באלימות כלפי נשים: הממשלה הזאת היא הממשלה הראשונה שמתקצבת ברצינות, ומתחילה לתקצב ברצינות את התכנית למאבק באלימות כלפי נשים.
בשנת 2022 יהיו 155 מיליון שקלים לתכניות השונות של המשרדים השונים. כבר הרבה מאד זמן מחכים להוציא לפועל. אנחנו עשינו אתמול את הישיבה הראשונה של הקבינט לשווין מגדרי, שמענו גם את תמונת המצב ובעיקר את התכניות, איך להוציא את הכסף הזה ככה שהוא גם נותן טיפול לנפגעות, ולילדות ולילדים שנפגעים וגם אוכף אבל גם מטפל ומשקם את הגברים כדי שנפסיק את המעגל הנורא הזה של האלימות.

על הקבינט לשוויון מגדרי: שתי בשורות נוספות שיוצאות מהקבינט הזה הן שתי הסכמות עם שר המשפטים גדעון סער. האחת, סוף סוף תהיה חקיקה שמכירה באלימות כלכלית כאלימות לכל דבר ועניין אחרי הרבה שנים שאנחנו נאבקות למען העניין הזה. השנייה, הקמה של מחלקות מיוחדות לטיפול בעבירות מין בפרקליטות. זה דבר שחברת הכנסת מיכל רוזין ואני נלחמות עליו הרבה מאד שנים, דבר שמפלגת העבודה הבטיחה במצע שלה לקדם והנה זה תכף תכף קורה.

עוד הוסיפה על מבצע חיסוני הילדות והילדים: הקורונה עדיין כאן חברות וחברים. ראש הממשלה אמר השבוע ש-49% מהמאומתות ומהמאומתים הם ילדות וילדים. מחר מתחיל מבצע חיסון הילדות והילדים. אני קוראת לכל אזרחית ואזרח בישראל- חסנו את הילדות והילדים שלכם. זה לבריאות שלהם ולבריאות של כולנו, הילדות והילדים, הנכדות והנכדים, כפי שציין אחד השרים בממשלה שיושב איתנו כאן.
חיסונים הם דבר שמציל את האנושות ממחלות ומגפות רבות כבר הרבה שנים, רק חישבו איך היו נראים החיים שלנו אלמלא החיסון לפוליו, לאבעבועות, לאבעבועות השחורות, לשעלת, חצבת, לאדמת, באמת אין ספור מחלות שחלקן כבר מוגרו בזכות חיסונים. אנחנו צריכות וצריכים להיות בדרך לשם גם עם הקורונה.

על הפגישה עם שגריר איחוד האמירויות: נפגשתי אתמול עם שגריר איחוד האמירויות בישראל, הייתה שיחה מאד מאד טובה. שמעתי ממנו את הרצון העז שלהם לפתח ולחזק ולהרחיב את שיתופי הפעולה עם ישראל. הבטחתי לו שיש לו שותפות ושותפים נאמנים לחזון הזה. ואין ספק שהפוטנציאל כאן הוא גדול ועצום ושאנחנו חייבות וחייבים לממש אותו. ובמקביל אנחנו צריכות וצריכים לזכור שאנחנו צריכים להגיע לאותו מצב עם השכנות והשכנים קרוב כאן לבית.


(צילום דודי בן חמו חדשות כל העולם )


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: