תגובות

הוועדה לבחירת שופטים צבאיים בחרה בתת אלוף אורלי מרקמן כנשיאת בית הדין הצבאי לערעורים

הוועדה לבחירת שופטים צבאיים בראשות שר הביטחון גנץ בחרה בתת אלוף אורלי מרקמן כנשיאת בית הדין הצבאי לערעורים – מרקמן תהיה האישה השלישית בתולדות צה"ל בדרגת אלוף, והשנייה בפורום מטכ"ל הנוכחי:
עוד בחרה הוועדה באל"ם מאיה גולדשמידט לשופטת בית הדין הצבאי לערעורים.

שר הביטחון גנץ אמר בטקס "נמשיך לקדם נשים בכלל התפקידים, ובכלל המערכים בצה"ל – קודם כל כי זהו צורך ביטחוני ראשון במעלה המשפר את איכותו של צה"ל ומגדיל את היצע כוח האדם האיכותי העומד לרשותו."

הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי הוסיף : "אורלי תהיה לאלופה השלישית בצה״ל, ובכך לראשונה פורום המטה הכללי יכלול שתי אלופות – הישג משמעותי וחשוב."

הוועדה לבחירת שופטים צבאיים משפטאים בראשות שר הביטחון בני גנץ בחרה בישיבתה היום (א') בתת אלוף אורלי מרקמן לתפקיד נשיאת בית הדין הצבאי לערעורים. תת אלוף מרקמן תועלה לדרגת אלוף ובכך תהפוך לאישה השלישית אי פעם בדרגת אלוף בצה"ל, והשנייה בפורום מטכ"ל הנוכחי לאחר מינויה של יפעת תומר ירושלמי לפרקליטה הצבאית הראשית. בנוסף בחרה הוועדה באל"ם מאיה גולדשמידט לשופטת בית הדין הצבאי לערעורים.

תא"ל אורלי מרקמן, מכהנת כמשנה לנשיא בית הדין הצבאי לערעורים, ובעבר מילאה שורה של תפקידים ביחידת בתי הדין הצבאיים, ביניהם נשיאת בתי דין צבאיים מחוזיים ובית הדין המיוחד. תא"ל מרקמן בעלת תואר שני מאוניברסיטת תל-אביב, נשואה לגלעד ואם לארבעה. בתפקידה, תא"ל מרקמן תחליף את אלוף דורון פיילס המכהן בתפקיד זה בחמש השנים האחרונות. מינויה יתקיים במעמד נשיא המדינה במועד שיקבע בהמשך.

אל"ם מאיה גולדשמידט, מונתה בשנת 2009 לשופטת בבית הדין הצבאי המחוזי, ומשנת 2019 כנשיאת בית הדין הצבאי המחוזי דרום וזרוע היבשה.

בוועדה בראשות שר הביטחון בני גנץ, חברים שר המשפטים גדעון סער, כבוד נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות, המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, כבוד השופט ניל הנדל, ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, נשיא בית הדין הצבאי לערעורים, אלוף דורון פיילס, ראש אגף כוח האדם, אלוף יניב עשור, שופטת בית הדין הצבאי לערעורים, אל"ם נועה זומר ונציג לשכת עורכי הדין, עורך הדין נועם לאור ומרכז הוועדה הוא סא"ל רועי זנדני.

עוד אימצה הוועדה, את ההצעה לתקן את הכללים לגבי סדרי עבודתה בנוגע לסודיות דיוני הוועדה ולהשוותם לכללים החלים בעניין זה בוועדה לבחירת שופטים במערכת הכללית, כך שפרוטוקולים של דיוני הוועדה, שאינם עוסקים במועמדים או בעניינים אישיים לא יהיו סודיים, אלא אם החליטה הוועדה אחרת, לעניין מסוים או באופן כללי.

שר הביטחון בני גנץ הוסיף ואמר : "החלטת הוועדה נסמכת על יכולותיה המקצועיות של אורלי לאורך שנים והיא האדם הנכון לתפקיד הרגיש והחשוב הזה כמו גם מאיה שמגיעה עם הניסיון הנדרש. אני גאה בכך שעוד אישה נכנסת לפורום מטכ"ל, ובטוח שהיא לא תהיה האחרונה. נמשיך לקדם נשים בכלל התפקידים, ובכלל המערכים בצה"ל – קודם כל כי זהו צורך ביטחוני ראשון במעלה המשפר את איכותו של צה"ל ומגדיל את היצע כוח האדם האיכותי העומד לרשותו".

מדברי הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי: ״אני מברך על המינויים הראויים והחשובים של אורלי ומאיה, לתפקידים מרכזיים ורגישים בצה״ל. אורלי תהיה לאלופה השלישית בצה״ל, ובכך לראשונה פורום המטה הכללי יכלול שתי אלופות – הישג משמעותי וחשוב. עלינו להתמיד במגמת העלייה שחלה בחמש השנים האחרונות בהיקף הקצינות הבכירות בצה״ל, ואנו נפעל להגדיל אותו כל העת. צה״ל פועל לשימור מגמות אלה בסדיר, בקבע ובמילואים ולמצות את תרומתן העצומה וכישוריהן הייחודים של נשים בכל יחידות צה״ל״.

קרדיט תמונה מדיון הוועדה: טל עוז / משרד הביטחון
קרדיט תמונות של תא"ל מרקמן ואל"ם גולדשמידט: דובר צה"ל


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: