תגובות

מיצג מחאה בכניסה לירושלים: עשרות מפגינים חסמו את צומת גשר המיתרים

מחאת סנדק: הכניסה לעיר ירושלים נחסמה לפני כשעה, בעקבות מיצג של רכב הפוך עם דם, במחאה על הרג הנער אהוביה סנדק ז"ל. במקום עשרות מפגינים. אחד המפגינים צעק: "אנחנו קוראים מכאן גם הערב, לעשות צדק ולהעמיד השוטרים לדין"

עשרות פעילים חסמו הערב (ראשון) את הכניסה לעיר ירושלים. הפעילים הקימו במקום מיצג המדמה את מותו של אהוביה סנדק ז"ל על מנת להמחיש לעוברים ולשבים את מה שאירע ואת גודל המחדל של המשטרה במהלך התנהלותה באירוע.

כחלק מהמיצג, חסמו המפגינים את הכניסה לירושלים עם רכב הפוך. מתחת לרכב שמו המוחים בובה אשר מדמה את גופתו של אהוביה ז"ל שהייתה תחת לרכב, וכן מסביב לרכב הם שפכו צבע אדום על מנת לדמות את דמו. על הרכב נתלו שלטים שעליהם נכתב "צדק לאהוביה" וכן "דורשים וועדה חיצונית – דם יהודי אינו הפקר" כמו כן המפגינים קראו קריאות לסגור את ימ"ר שי.


"חשוב לנו להמחיש לציבור איך אירע מותו הטרגי של אהוביה" מספר אחד המפגינים במקום. "אנחנו מתקרבים ליום השנה להריגתו, וזה פשוט לא ייתכן שהשוטרים שהרגו אותו עדיין לא עמדו לדין, ולא רק זה אלא גם חזרו לעבודתם כרגיל בימ"ר שי. אנחנו קוראים מכאן גם הערב, שזהו ערב קשה לאחר עוד פיגוע רצחני, לעשות צדק ולהעמיד את השוטרים לדין, צריך לעשות הכל על מנת שמקרה כזה לא יקרה חלילה פעם נוספת", הוסיף.

קצין משטרה כרז למוחים להפסיק את חסימת הציר ולחדול מהפרת הסדר הציבורי טרם ביצוע אכיפה ושימוש באמצעים לפיזור הפרות סדר.

כוחות משטרה פועלים להכוונת הנהגים לדרכים חלופיות.

עצור במהלך המחאה.

כזכור, בשבועת האחרונים חודשה המחאה נגד משטרת ישראל בעקבות מותו של אהוביה סנדק ז"ל. מאות פעילים, יחד עם בני משפחתו של אהוביה הפגינו מספר פעמים בירושלים. הקריאה של המשפחה להגיע לחקר האמת של מה שקרה באירוע התחזקה לאחרונה בעקבות פרסומים שונים על מחדלים וסימני שאלה בחקירתם של השוטרים שהיו שותפים להרג. במשפחה מקווים כי כבר בקרוב יחליטו להעמיד לדין את השוטרים ובכך לעשות מעט צדק עם בנם שנהרג.

מדוברות המשטרה נמסר: "כוחות משטרה ומג"ב פועלים בשעה זאת סמוך לגשר המיתרים בכניסה לעיר ירושלים, זאת בעקבות מחאה המתקיימת במקום.


לפני זמן קצר, נחסמו הכניסה והיציאה הראשיים לעיר ירושלים. קצין משטרה כרז למוחים להפסיק את חסימת הציר ולחדול מהפרת הסדר הציבורי טרם ביצוע אכיפה ושימוש באמצעים לפיזור הפרות סדר."

מכתזית החלה לפעול במקום. צילום: איתמר כרמון – חדשות כל העולם.

עוד הוסיפו במשטרה כי "כוחות משטרה פועלים להכוונת הנהגים לדרכים חלופיות. משטרת ישראל תמשיך לאפשר את חופש המחאה בגבולות החוק, אולם לא תאפשר הפרת הסדר הציבורי בניגוד לחוק."


קרדיט: מטה יהודי לא הורג יהודי.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: