תגובות

בר לב על המחבל: "איש חמאס מהפלג המדיני". בן גביר: "טמטום כזה עוד לא היה לנו"

בר לב על המחבל: "איש חמאס מהפלג המדיני" בן גביר: "טמטום כזה עוד לא היה לנו". רע"מ: "הליכוד לא יכול להטיף לנו מוסר ולח״כ מנסור עבאס".

ראש הממשלה הגיב בפתח ישיבת הממשלה הוריתי לכוחות הביטחון להיערך בהתאם ולגלות דריכות, גם מחשש לפיגועי השראה.

"הבוקר היה בעיר העתיקה בירושלים פיגוע ירי קשה. יש לנו כרגע הרוג אחד ושלושה פצועים.

בשם שרי הממשלה, אני מבקש להשתתף בצער המשפחה, ומבקש להצטרף לתפילה לרפואת הפצועים.

קיבלתי מוקדם יותר הבוקר משר הבט"פ וממפכ"ל המשטרה עדכון על פרטי האירוע. הייתה שם פעולה מהירה מאוד של כוחותינו, שתי השוטרות והשוטרים שהיו במקום, שנטרלו במהירות רבה את המחבל.

עם זאת, זה הפיגוע השני שמתרחש בזמן האחרון בירושלים. הוריתי לכוחות הביטחון להיערך בהתאם ולגלות דריכות, גם מחשש לפיגועי השראה. אנחנו צריכים להגביר את הדריכות ולמנוע פיגועים המשכיים".


ראש האופוזיציה ויו״ר הליכוד בנימין נתניהו הגיב

אני שולח תנחומים מעומק הלב למשפחת הנרצח ומתפלל יחד אתכם לרפואת הפצועים בפיגוע הקשה בירושלים. חמאס שעומד מאחורי הפיגוע חייב לשלם מחיר כבד על הרצח הנפשע הזה בלב בירתנו.

השר לביטחון פנים עמר בר לב הסביר בראיון לכלי התקשורת על המחבל בירושלים כי הוא איש חמאס, מהפלג המדיני, לא מהפחע"י. ח"כ בן גביר תקף את בר לב שמנסה לדבריו לחפות על כשלונו. "טמטום כזה עוד לא היה לנו", תקף יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר את השר בר לב. לדברי בן גביר, "עמר בר לב מנסה לחפות על הכישלון המודיעיני וטוען שהמחבל הוא מהפלג המדיני של חמאס ולא מהפלג הפחע"י, אולי הוא לא מעודכן אבל אפילו בריטניה הכריזה על הזרוע המדינית של חמאס כארגון טרור. טרור הוא טרור הוא טרור, לא משנה מאיזה פלג הוא. השר בר לב צריך ללכת הביתה".

ח"כ בן גביר הדגיש בדבריו כי חמאס הוא ארגון טרור ותומכיהם הם האחים המוסלמים: "עד שמקבלי ההחלטות בממשלה הרעה הזאת לא יפנימו שארגון חמאס הוא ארגון טרור ותומכיהם הם האחים המוסלמים, לא נוכל להכניע את הטרור שמרים ראש. תומכי הטרור יושבים בכנסת ובממשלה ומדבררים את החמאס, צריכים לעשות לזה סוף".

ואילו מפלגת רע"מ שלא ממש מיהרו להגיב ולגנות את הפיגוע הבוקר למרות שהתבקשו כמה פעמים ממפלגת הליכוד מוציאה הודעה "לאורך עשורים רע״מ התנגדה וגינתה ופעלה כדי למנוע פגיעה בחפים מפשע בשני הצדדים, ותמשיך בעמדה זו במיוחד כאשר מדובר באזרחים תמימים. רע״מ תמיד קראה לשמור על קדושת החיים, ולהימנע מכל סוג של אלימות, ולשאוף לחיות ביחד בשלום בביטחון בשותפות ובסובלנות, כפי שנקבע בחזונה של רע״מ"

"הליכוד לא יכול להטיף מוסר לרע״מ ולח״כ מנסור עבאס, נקודה. הליכוד הוביל את הממשלה שנים רבות, ונכשל בהשגת שלום וביטחון ויציבות פנימית, ולכן זמנו תם והוחלף. בליכוד צריכים להשלים עם העובדה שיש היום ממשלה אחרת, ולשם שינוי ממשלה מתפקדת"


צילום: חדשות כל העולם.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: